Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dimitrij Fomin: Rosja wciąż jest silnym zespołem

Dimitrij Fomin: Rosja wciąż jest silnym zespołem

Rosja będzie jednym z rywali Polski w drugiej fazie mistrzostw świata. Dotychczas zespół ten przegrał z Serbią i Czarnogórą 0:3, prezentując słabą formę. Potem pokonał Tunezję i Kanadę.

W środowisku siatkarskim Rosji dalej mówi się o finale mistrzostw świata z udziałem „Sbornej” i co ciekawie w gronie kandydatów do medali nie widzi się Polaków.

Rosja w dalszym ciągu jest silnym zespołem – mówi znakomity przed laty zawodnik Dmitrij Fomin. – Ma szanse na awans aż do finału. W meczu z Serbią martwiła mnie forma rozgrywających. Ani Grankin, ani Makarow nie mają odpowiedniego międzynarodowego doświadczenia. Myślę, że trzeba było zabrać jednego bardziej doświadczonego rozgrywającego.Fomina martwi fakt, że atakujący Stanisław Dinejkin w ostatnim okresie nie grał nawet w podstawowym składzie swego klubu. – Mam nadzieję, że w Japonii nie będzie miał problemów z bólem pleców – powiedział Fomin. – Z kolei Siemen Połtawski powinien grać tak jak potrafi czyli na wysokim poziomie.

Jak podkreślił Dmitrij Fomin w meczu z Serbią jego rodacy zagrali bez ognia. Spisywali się słabo w obronie i bloku. Rywale cały czas prowadzili.

Według Fomina, jeżeli przyjdzie Rosji zagrać w dalszej fazie turnieju z Serbią i Czarnogórą to mimo wszystko sukces jest możliwy. – W możliwości Włochów nie wierzę – powiedział. – Francuzi nie zabrali wszystkich swoich najlepszych graczy. Mocna jest Bułgaria, ale ograć ich można. Brazylia jak zawsze bardzo dobra. Jednak nasz zespół jest w stanie z każdą wymienioną drużyną zagrać jak równy z równym. Nic strasznego jeszcze nie stało.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved