Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daniel Pliński: Nasza forma nie jest jeszcze optymalna

Daniel Pliński: Nasza forma nie jest jeszcze optymalna

Środkowi z Jastrzębskiego Węgla, Daniel Pliński i Łukasz Kadziewicz, obecnie są jedną z lepszych par blokujących na świcie. Niemiłe wspomnienia po wczorajszym meczu z Polską mają Egipcjanie, dla których Pliński był zaporą nie do przebicia.

Egipscy atakujący kilka razy trafili w moje ręce i stąd punkty w bloku. My środkowi od tego jesteśmy‚ żeby wyłapywać takie sytuacje na siatce. Wygrywamy 3:0 ale to nie są łatwe mecze. Szczególnie Chińczycy wyglądają bardzodobrze i drużyny z grupy D będą miały z nimi spore problemy w drugiej rundzie. Toczymy wyrównane boje do 17–19. punktu‚ a później odskakujemy. I to jest dobra tendencja.

Na razie pokonaliśmy trzy średnie zespoły‚ ale to może niewiele znaczyć w drodze do półfinału. Dwie z tych ekip mogą nie wyjść z grupy i bilans naszych sukcesów zmniejsza się do jednego. Na razie nie warto się więc podniecać.Wierzę‚ że nasza forma nie jest jeszcze optymalna i pójdzie w górę w miarę rozkręcania się turnieju. Tak zaplanował to trener. Mam jeszcze rezerwy‚ szczególnie w serwisie.

Wypowiedzi Daniela Plińskiego zebrał Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved