Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Weekend II-ligowych radomskich derbów

Weekend II-ligowych radomskich derbów

Bardzo dużo emocji i poprawny poziom sportowy towarzyszyły szlagierowemu spotkaniu WTS-u Warka z rezerwami Jadaru. Bez seta wracają natomiast z Garwolina siatkarze KKS Kozienice.

Wygrał zespół lepiej zorganizowany i dokładniejszy w ataku, ale trzeba przyznać, że zwycięstwo nie przyszło radomianom łatwo. – Gdyby nie proste błędy w końcówce partii otwarcia, mogliśmy wygrać nawet 3:0 – stwierdził po meczu niezadowolony z wyniku trener gospodarzy Andrzej Warda.

Szkoleniowiec miał uwagi szczególnie do Tomasza Skalskiego, który przy stanie 22:23 posłał z ataku piłkę w aut. Dwie ostatnie akcje pierwszego seta wykończył z lewego skrzydła Damian Słomka. Radomianie prowadzili jeszcze 19:16 w drugiej partii, ale od tego momentu niemal przez godzinę dość biernie przyglądali się gospodarzom, którzy dwukrotnie wygrali sety do 22.

Gdy wydawało się, że Warka jest już pewna swego, nieoczekiwanie oddała inicjatywę gościom. Większość punktów zdobywali oni agresywną zagrywką i urozmaiconym atakiem. W piątej partii radomianie prowadzili już 7:1 (!), ale po błędach własnych pozwolili gospodarzom odrobić straty (13:13). Dwie ostatnie akcje lepiej taktycznie rozegrali jednak radomianie, odnosząc szóste, kolejne zwycięstwo w lidze. – Cieszy wynik, mniej gra. Ze względu na mecze drużyn juniorów ostatnio mieliśmy trochę problemów z regularnym treningiem. Było to widać na parkiecie – stwierdził trener Jadaru Wojciech Stępień.

WTS Warka Jadar II Radom 2:3

(24:26, 25:22, 25:22, 15:25, 13:15)

Składy:

Jadar: Górski, Gutkowski, Akala, Fijałkowski, Słomka, Długosz, Biliński (libero), Bucki, Drewin

WTS: Drabkowski, Wykowski, Baranowski, Staniec, Skalski, Żuber, Surmacz (libero), Żyłkowski, Budziński

Bez punktów i choćby seta powrócili z Garwolina siatkarze KKS Kozienice. Mecz stał na niezłym poziomie. Beniaminek wspomagany przez grupę 30 fanów z Kozienic nie zagrał źle, ale trafił na jeszcze lepiej usposobionego przeciwnika. Spora w tym zasługa byłego rozgrywającego Czarnych Radom, a jednocześnie trenera Wilgi Jakuba Sokołowskiego. W ataku brylował inny radomianin Marcin Kurzawa. – Siatkarze z Garwolina bardzo dobrze przyjmowali piłkę z zagrywki. Poza tym punktowali nas atakami ze środka siatki. Myślę, że gdyby udało się wygrać pierwszego seta, mecz miałby inny przebieg – ocenił rozgrywający KKS Kozienice Michał Kalita.

Wilga Garwolin – KKS Kozienice 3:0

(26:24, 25:20, 25:20)

Składy:

KKS: Kalita, Grzelczak, Otwinowski, Wójcicki, Góra, Neroj, Kowal (libero), Jeziorowski, Żuchowski.