Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki AZS-u wygrały, ale…

Siatkarki AZS-u wygrały, ale…

II-ligowy zespół AZS-u Politechnika Radomska zdobył pierwszy w tym sezonie komplet punktów. Podopieczne Rafała Skórnickiego zwyciężyły u siebie 3:0 z AZS-em Uniwersytet Warszawski.

Początek meczu nie zwiastował zwycięstwa gospodyń bez straty seta. Katastrofalne błędy, szczególnie w przyjęciu zagrywki, sprawiły, że drużyna przyjezdna objęła wysokie prowadzenie (7:1), którego nie oddawała przez większość seta. Cudem jednak, bo chyba nikt z obserwujących poczynania siatkarek nie wierzył, że radomianki mogą seta wygrać, Politechnika doprowadziła do stanu po 23. Wtedy właśnie zaczął funkcjonować skuteczny blok i zagrywka, dzięki którym partia padła łupem gospodyń. – Chyba każdy trener chciałby, aby jego drużyna potrafiła wychodzić z takich opałów, jak my w pierwszym secie – przyznał Rafał Skórnicki.

Mocny serwis i skuteczny atak zwłaszcza w wykonaniu Klaudii Gościckiej i Karoliny Pawłowskiej w kolejnych dwóch odsłonach sprawiły z kolei, że radomianki po raz pierwszy w tym sezonie cieszyły się ze zwycięstwa za trzy punkty. – W odróżnieniu od wyniku, z gry dziewczyn nie mogę być jednak zadowolony. Pozostawia ona jeszcze wiele do życzenia – zaznaczył.

AZS Politechnika Radomska – AZS Uniwersytet Warszawski 3:0

(27:25, 25:23, 25:21)

Składy:

AZS Politechnika: Kamińska, Lachowska, J. Majkusiak, Pawłowska, Gościcka, Kucharska, A. Dobosz (libero) oraz Główka.