Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Sebastian Świderski: Będziemy grać jeszcze lepiej

Sebastian Świderski: Będziemy grać jeszcze lepiej

- Myślę, że będziemy grać tu jeszcze lepiej, wierzę, że szczyt naszej formy przyjdzie na koniec drugiej rundy, na decydujące o podziale medali mecze - mówi Sebastian Świderski.

Postawą polskiego zespołu w dotychczasowych spotkaniach usatysfakcjonowany jest Piotr Gacek, libero naszego zespołu. – Po trzech meczach jesteśmy zadowoleni z tego, że nie straciliśmy seta. Mamy dzięki temu więcej czasu na odpoczynek, no i 9:0 w setach. Jutro mamy dzień wolny, czeka nas jeden trening, może jakiś spacer, na pewno będziemy regenerować siły przed kolejnymi meczami, w tym przed kluczowym spotkaniem z Japonią. A pojutrze gramy z Portoryko. Wracając do hotelu nie dyskutujemy o meczu który był, tylko odpoczywamy. Trzeba się koncentrować na następnym spotkaniu. Warunki w hotelu mamy bardzo dobre, wszystko jest w porządku, na nic nie możemy narzekać.

Z bilansu setowego 9:0 wyraźnie zadowolony jest również Daniel Pliński. Było nieco nerwowo, ale najważniejsze, że nadal jesteśmy wśród tych szczęśliwców, którzy nie stracili seta. To będzie bardzo ważne w kontekście drugiej rundy, będziemy czuć się pewniej i o to chodzi – powiedział zawodnik Jastrzębskiego Węgla. – Na MŚ grają najlepsi, każdy kto chce wygrać, musi po kolei pokonywać rywali, aż do końca. Fizycznie jesteśmy przygotowani na walkę do 3 grudnia i to zamierzamy zrealizować, a potem zetnę włosy. Jeśli nie wywalczymy złota, to dopiero się zetnę jak Jastrzębski Węgiel wygra mistrzostwo Polski – wyznał nasz środkowy.

Piotr Gruszka w trakcie dzisiejszego spotkania po raz pierwszy pokazał się na boisku w tych Mistrzostwach Świata. – Tyle lat gram w siatkówkę więc nie mogę mieć tremy, kiedy wchodzę na boisko. Nie będę oceniał tak krótkiego epizodu, jaki rozegrałem w tym meczu, wygraliśmy i to cieszy. Przed meczem trener nakazał nam uważać po wygraniu dwóch setów. Ale Egiptowi nie starczyło umiejętności, żeby wygrać z nami choć jedną partię – mówił po spotkaniu nasz kapitan.

W spotkaniu z Egiptem przy jednej z zagrywek rywali w przyjęciu zagrywki pomagał Mariusz Wlazły. Popisał się bardzo dobrym odbiorem silnego serwisu jednego z Egipcjan. – Jeśli przeciwnik zagrywa bardzo mocno to pomagam w przyjęciu, w meczu z Egiptem udało mi się to idealnie. Na pewno jutro będziemy odpoczywać. Myślę, że moja forma jest na równym poziomie i to może cieszyć – powiedział atakujący polskiej drużyny.

Bardzo skuteczny w poprzednich meczach Sebastian Świderski przeciwko Egiptowi zdobył tylko osiem punktów, ale za postawę w tym spotkaniu nie można mieć do niego żadnych pretensji. – Egipt gra dosyć sennie, usypia rywala – mówi popularny „Świder”. – W poprzednich meczach dwa razy od 0:2 doprowadzał do tie-breaka. Dziś w końcówce wpadły nam dwie trudne zagrywki i zrobiło się nerwowo, ale potem Egipcjanie nie wytrzymali, popełnili dwa proste błędy i przegrali sami, bo w zasadzie nie można powiedzieć, że to my wygraliśmy tego seta. Myślę, że będziemy grać jeszcze lepiej, wierzę, że szczyt formy przyjdzie na koniec drugiej rundy, gdy będziemy grać z tymi najmocniejszymi, a potem ewentualnie już na te najważniejsze mecze – o medale.

źródło: mssiatkarzy.wp.pl, Polsat Sport