Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Nafta pokonała Centrostal po zaciętym boju

PP: Nafta pokonała Centrostal po zaciętym boju

Siatkarki pilskiej Nafty-Gaz pokonały we własnej hali Centrostal Bydgoszcz 3-2. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. Bydgoszczanki początkowo prowadziły już 2-0 w setach.

Pierwsze dwa sety to głównie dobra gra Ewy Kowalkowskiej, z której atakami pilanki miały spore problemy. W Nafcie nie funkcjonował blok a co za tym idzie słaba była skuteczność w obronie. Jednak już w trzecim secie sytuacja odmieniła się na korzyść gospodyń, które niesione dopingiem swoich kibiców odnalazły wiarę w końcowy sukces. Katarzyna Skorupa umiejętnie gubiła blok rywalek a jej koleżanki coraz śmielej radziły sobie w zdobywaniu punktów. Bardzo dobre spotkanie rozegrała w Nafcie Marta Kuehn, która podbiła sporo piłek w obronie. W drużynie bydgoskiej po dwóch setach „zacięła” się Kowalkowska a także Gocheva, które trener zmieniał innymi zawodniczkami lecz i te zmiany nie pomagały. Nafciarki odniosły pierwsze zwycięstwo nad drużyną bydgoską w Pucharze Polski w tym sezonie.

W meczu poprzedzającym spotkanie Nafty z Centrostalem Pronar Białystok niespodziewanie dość łatwo zwyciężył Gedanię Gdańsk 3:0 (25:22, 25:17, 25:23).

Już jutro kolejne spotkania Pucharu Polski:

(10:00) Centrostal Bydgoszcz – Pronar AZS Białystok

(12:00) Nafta-Gaz Piła – Energa Gedania Gdańsk

Nafta-Gaz Piła – Centrostal Focus Park Bydgoszcz 3:2 (21:25, 20:25, 25:22, 25:17, 15:12)

Nafta: Skorupa, Starzyńska, Bednarek, Strządała, Chojnacka, Kosmatka, Kuehn (lib) oraz Wysocka

Centrostal: Śrutowska, Liniarska, Gocheva, Ściurka, Kuligowska, Kowalkowska, Leśniewicz (lib) oraz Wysocka, Naczk, Szajek, Ciaszkiewicz.