Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Niespodzianka w Węgrowie

Niespodzianka w Węgrowie

Po ostatnich słabych występach AZSu WSWFiT Białystok - przegrane aż trzy mecze, wynik osiągnięty w Węgrowie należy raczej rozpatrywać w kategorii bardzo miłej niespodzianki.

Niewielu kibiców wierzyło z dobycie jakichkolwiek punktów na gorącym, węgrowskim terenie.

Mecz jak zwykle białostoczanki zaczęły bardzo skoncentrowane, i mimo roszad w ustawieniu w porównaniu z poprzednimi występami (Piwko zagrała na przyjęciu, Korol przesunięto na prawe skrzydło, od początku rozgrywała Dąbrowska), prowadziły bardzo wyrównaną grę z bądź co bądź faworyzowaną drużyną gospodyń. Niestety w końcówce zabrakło odwagi i zimnej krwi co skrzętnie wykorzystały Węgrowianki.Podobnie zakończył się drugi set, chociaż zawodniczki AZS WSWFiT prowadziły w pewnym momencie nawet pięcioma punktami. Niestety mimo ambitnej postawy na boisku przewagi nie udało się utrzymać do końca.

W trzecim secie sytuacja uległa zmianie. To białostoczanki ciągle odrabiały straty. Grały bardzo ofiarnie w obronie, co spowodowało, że set kończony był na przewagi. W końcu 30:28 wygrała drużyna przyjezdna. Należy oczywiście podkreślić, że drużyna Czarnych nie wykorzystała meczbola.

Stracona szansa na skończenie meczu trochę podłamała gospodynie, a zarazem dodała wiary zawodniczkom z Białegostoku. To właśnie one teraz przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg spotkania. Na kilka piłek na rozegranie weszła Pałkiewicz, a do obrony Szulborska. Zaskoczył blok (dobra zmiana Piśmiennej, która zdobyła punkty blokiem zaraz po wejściu na boisko) i skuteczna obrona, które pozwoliły wyprowadzić punktowe kontry. W efekcie set został wygrany do 23.

„Kto nie wygrywa 3:0 ten…” wszyscy znamy, to siatkarskie porzekadło, jednak węgrowianki wzięły je chyba sobie zbyt głęboko do serca, bo w tie-breaku grała już tylko jedna drużyna. Przyjezdne grając jak w transie (wygrywały w pewnym momencie 11:2) wygrały piątego seta do 10 po bardzo ciekawym i emocjonującym pojedynku.

Na wyróżnienie zasługuje cały zespół razem z dziewczynami które wchodziły na zmianę. Zagraliśmy zespołowo , bardzo ambitnie i mądrze – powiedziała po meczu trenerka AZS WSWFiT Białystok Natalia Tobolska.

Czarni Węgrów – AZS WSWFiT Białystok 2:3

(25:23, 25:22, 28:30, 23:25, 10:15)

Składy:

AZS WSWFiT Białystok: Dąbrowska, Korol, Kulik, Iwaniuk, Sasimowicz, Piwko, Sobolewska (l) oraz Piśmienna, Pałkiewicz, Szulborska

Zobacz również:

II liga kobiet, grupa 3 – tabela i wyniki 8. kolejki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved