Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ gr. C: Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw

MŚ gr. C: Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw

Bułgarzy są nadal jedyną drużyną bez porażki w grupie C. Ze zwycięstwa mogli wreszcie cieszyć się amerykańscy siatkarze, którzy w czterech partiach pokonali naszych południowych sąsiadów Czechów. Z meczu na mecz coraz sprawniej funkcjonuje "włoska maszynka" do grania.

Z wygranej na mistrzostwach świata mogli cieszyć się w końcu także Amerykanie, którzy w niedzielę pokonali Czechów. Mimo tej porażki, to wciąż naszym sąsiadom bliżej do drugiej rundy rozgrywek o mistrzostwo świata. Pierwsze dwie partie spotkania między tymi reprezentacjami miały dość dziwny przebieg – set otwarcia zdecydowanie należał do siatkarzy Hugh McCutcheona, którzy znakomicie spisywali się przede wszystkim w ataku. Natomiast druga odsłona, to całkowita dominacja ekipy czeskiej i równie pewna wygrana. Dopiero kolejne partie były bardziej zacięte, lecz szala zwycięstwa za każdym razem przechylała się na stronę amerykańską.

USA – Czechy 3:1 (25:16, 15:25, 25:20, 25:23)
Bułgarów chyba już śmiało można określić zwycięzcami rywalizacji w grupie B. Za nimi trzy najtrudniejsze mecze – z Włochami, USA oraz Wenezuelą, wszystkie zakończone wygraną siatkarzy Martina Stojewa. W niedzielę Konstantinow i spółka pokonali Wenezuelczyków, co sprawiło, że pozostali jedyną niepokonaną drużyną w grupie. Mimo słabszego początku (i nieznacznie przegranej pierwszej partii) Bułgarom udało się szybko opanować sytuację na boisku i zacząć dyktować własne warunki gry. Bardzo dobrze funkcjonowała w ich ekipie zagrywka (osiem asów, w tym cztery Nikołowa) oraz atak. Jeśli tylko Bułgarzy nie spuszczą z tonu, zwycięstwo w grupie mają pewne.

Wenezuela – Bułgaria 1:3 (25:22, 17:25, 22:25, 17:25)


Z meczu na mecz rozkręca się reprezentacja Włoch. Siatkarze Gian Paolo Montaliego grają coraz lepiej, punktują Cernic, Cisolla i Fei, jednak Włosi wciąż popełniają wiele własnych błędów, co mści się na nich w postaci przegrywanych partii. Nie inaczej było w niedzielę przeciwko Irańczykom. Podkreślił to po meczu również rozgrywający Włoch, Valerio Vermglio. Dla reprezentacji z Bliskiego Wschodu ten wygrany set był dopiero drugim w historii ich występów na mistrzostwach świata.

Włochy – Iran 3:1 (25:15, 21:25, 25:21, 25:19)

Zobacz także:

Wyniki i tabela gr. C MŚ mężczyzn

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved