Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Marek Olczyk: Grający rehabilitant

Marek Olczyk: Grający rehabilitant

Po sobotnim meczu Juventur Wałbrzych - Karo Strzelce Opolskie, wygranym przez gospodarzy 3:0, kilka słów o sobie powiedział specjalnie dla serwisu internetowego Strefa Siatkówki, kapitan wałbrzyskiego zespólu - Marek Olczyk.

Jak podsumujesz dzisiejszy mecz?

Marek Olczyk: Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, bo przyjechał drugi zespół w tabeli. Wygraliśmy gładko, ale nie pokazaliśmy wielkiej siatkówki.Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem?

Zacząłem zajmować się siatkówką w szkole podstawowej w Świdnicy, głównie ze względu na warunki fizyczne. Później trafiłem do wałbrzyskiego Chełmca, a obecnie Juventuru Wałbrzych.

Kto jest Twoim wzorem do naśladowania?

Na pewno z obecnej kadry najbardziej podoba mi się gra Michała Winiarskiego. To, co ten człowiek wyprawia robi wrażenie.

Jak spędzasz wolny czas?

Wolnego czasu nie ma zbyt dużo. Rano pracuję w przychodni na Piaskowej Górze, jestem rehabilitantem. A po południu trening, weekendy zajmują mi mecze. Praktycznie wolnego czasu nie pozostaje za wiele, ale lubię spędzać go na basenie.

Co zadecydowało, że zostałeś kapitanem i jaka jest Twoja rola w zespole?

Wydaje mi się, że mam najdłuższy staż w tym zespole i jestem najstarszym zawodnikiem. Przede wszystkim gram w szóstce i mam poparcie kolegów. Nie dostaje się nominacji od trenera, trzeba umieć pokierować grupą.

Czy chciałbyś, aby Twoje dzieci poszły w Twoje ślady?

Nie wiem, nie chciałbym wybierać sportu, jaki mają uprawiać. Na pewno starsza córka bardziej interesuje się siatkówką niż pozostałymi dyscyplinami.

Czym zamierzasz się zająć po zakończeniu kariery?

Jestem rehabilitantem i chyba przy tym zostanę do emerytury.

Co skłoniło Cię do kandydowania w wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego?

Dostałem propozycję od pana Longina Rosiaka. Nie udało mi się wejść do Rady Powiatu, ale to się zdarza. Niemniej, mimo tak słabej kampanii wyborczej, miałem trzecie miejsce na Piaskowej Górze, z czego się bardzo cieszę.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved