Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Rewalskie Morze Bałtyk – Orion Sulechów 3:1

II liga: Rewalskie Morze Bałtyk – Orion Sulechów 3:1

Po dwutygodniowej przerwie w lidze, szczecinianie zagrali mecz w Rewalu. Tam ich rywalem był Orion Sulechów, którego zwyciężyli 3:1. Dzięki temu utrzymali piątą pozycję w tabeli.

W pierwszym secie szczecińscy siatkrze doskonale grali blokiem. W tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wyróżniali się również sulechowianie. Wyrównany mecz (na tablicy wyników widniały remisy 5:5, 10:10 i 15:15) zakończył się, gdy Michał Gogol swoją zagrywką sprawił sporo kłopotów drużynie przeciwnej. Szczecinianie wypracowali dzięki temu trzypunktową przewagę, nie oddając jej już do końca.

W drugim secie szczecińscy siatkarze od początku zaczęli popełniać sporo błędów, co dało trzy punkty przewagi drużynie z Sulechowa. Goście po przegranej w pierwszej partii urozmaicili swoją grę, co dało im wygraną w secie do 22.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, na co wpływ miał m.in. mocny serwis przyjmującego szczecińskiej drużyny Pawła Kolca. Wypracowana przewaga stopniała jednak po prostych błędach gospodarzy. Kolejne mocne zagrywki, tym razem Rafała Streicha, pozwoliły zdobyć szczecinianom siedem punktów z rzędu. Set zakończył się zwycięstwem Rewalskiego Morza Bałtyk 25:15.

Ostatnia partia to już ogromna dominacja szczecińskiej drużyny. Gospodarze prowadzili już 20:8, by ostatecznie wygrać do 14.

Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin – Orion Sulechów 3:1

(25:22, 22:25, 25:16, 25:14)

Składy:

Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin: Gogol, Wysocki, Kordaś, Streich, Kolec, Sylla, L.Cichosz (libero) oraz Migdalski