Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Promocji ciąg dalszy

I liga: Promocji ciąg dalszy

W minioną sobotę spotkały się dwie ekipy: EC Wybrzeże TPS Rumia oraz UMKS Łańcut. Obie miały taką samą ilość punktów i zajmowały sąsiednie pozycje w tabeli, odpowiednio 10 i 11.

Obie też walczą o ten sam cel – utrzymanie się w I Lidze Kobiet. Zapowiadało się zatem niezłe widowisko, mimo że to drużyny z dołu tabeli.

Mecz dla gospodyń zaczął się bardzo nerwowo, czyli stratą kilku punktów do czego rumscy kibice są już przyzwyczajeni. W połowie seta jednak TPS wyrównał wynik i rozpoczęła się walka o prowadzenie. Walka bardzo zacięta i widowiskowa. Koniec seta z rezultatem 30:28 jest tutaj wystarczająco wymowny.

Druga partia była już znacznie bardziej jednostronna ze wskazaniem na zespół z Pomorza. Wielka w tym zasługa dwóch „środkowych”: Katarzyny Zygmuntowicz oraz Jowity Jaroszewicz , które seryjnie zdobywały punkty z zagrywki. 25:23

W trzecim secie łańcutczanki się przebudziły. Rozpoczęły od prowadzenia trzema punktami, aż do momentu kiedy w polu zagrywki ponownie stanęła Katarzyna Zygmuntowicz. TPS natychmiast wyrównał, stan po 14. Świetną partię rozgrywała Małgorzata Plebanek , która bezlitośnie atakowała ze skrzydła i tylko kombinacyjna gra środkiem rumskiego zespołu pozwalała dotrzymać kroku przyjezdnym. Kiedy jednak tablica wyników wskazywała po 19, gospodynie nie wytrzymały i straciły 5 pkt z rzędu. Przekreśliło to szanse na szybkie zwycięstwo w meczu, a co więcej wspomnienia sprzed tygodnia powróciły niczym bumerang (wtedy też w starciu z Legionovią rumianki oddały prowadzenie 2:0 i w konsekwencji przegrały 2:3).

W kolejnej odsłonie to Łańcut utrzymywał dwupunktowe prowadzenie i mimo wysiłków trenera Jerzego Skrobeckiego wyrównał stan meczu. W tie-breaku podłamany TPS nie miał kompletnie żadnych szans pokonać rozochoconą ekipę z południa Polski.

Tym samym kolejny raz rumscy kibice przeżywali mieszankę dramatu z horrorem, a przeciwniczki wyjeżdżały zadowolone z promocyjnych dwóch punktów. Pozwoliło im to wyprzedzić Rumię w tabeli o jedno oczko.

EC Wybrzeże TPS Rumia – UMKS Łańcut 2:3

(30:28, 25:23, 21:25, 23:25, 8:15)