Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Piast Szczecin – Legionovia Legionowo 3:1

I liga: Piast Szczecin – Legionovia Legionowo 3:1

Kolejne zwycięstwo odniosły siatkarki szczecińskiego Piasta. Tym razem do miasta Gryfa przyjechała Legionovia Legionowo, której w trzecim secie udało się ugrać jedynie... 7 punktów.

Sytuacja w pierwszym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowe dwupunktowe prowadzenie gospodyń szybko zamieniło się w wyrównaną walkę punkt za punkt. Do stanu 13:13 po jednej stronie siatki skutecznie punktowała Kinga Kasprzak , po drugiej Katarzyna Zaroślińska , która nie do zatrzymania była na prawym i na lewym skrzydle. Gdy było już 15:16 na zagrywkę po stronie przyjezdnych weszła Marta Chuchro , która wprowadziła spore zamieszanie w szeregach Piasta. Szybko siatkarki Leginovii uzyskały pięć punktów przewagi (15:20), którą po własnych błędach i dobrej grze szczecińskiego bloku szybko utraciły, pozwalając wyrównać gospodyniom po 21. W polu zagrywki doskonale radziła sobie Paulina Rolińska , która zmieniła Paulinę Dutkiewicz . Trener Jerzy Taczała posadził na ławce rezerwowych również Kingę Kasprzak, wprowadzając za nią na boisko Annę Róg . W końcówce bardzo dobra gra Katarzyny Bury dała Piaściarom piłkę setową. Legionovia jednak po dwóch atakach Katarzyny Zaroślińskiej i błędzie w przyjęciu szczecinianek, wygrała pierwszą partię na przewagę.

Podobnie jak w secie pierwszym, także druga odsłona do stanu 13:13 była bardzo wyrównana. Już w pierwszych minutach meczu Anna Róg zmieniła atakującą Paulinę Chojnacką , a chwilę później Anna Związek zastąpiła na przyjęciu Kingę Kasprzak. Natomiast trener Leginovii Krzysztof Leszczyński na boisko wprowadził Magdalenę Tekiel za Martę Chuchro i Karolinę Dąbrowską za Dominikę Marszałek . Zmiany te nie pomogły drużynie przyjezdnych, a Piast z każda kolejną piłką powiększał swoją przewagę, nie pozwalając zbliżyć się przyjezdnym dostatecznie blisko. Ostatnią piłkę w drugim secie skończyła Katarzyna Bury atakując z lewego skrzydła.

Trzeci set zapisze się na długo w pamięci obu drużyn jak i obecnej na trybunach miejscowego SDS-u publiczności. Gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4, w polu zagrywki po szczecińskiej stronie siatki stanęła Katarzyna Bury. Przy stanie 14:4 błędnie zaserwowała i dopiero wtedy inicjatywę w tym elemencie przejęła Legionovia. Chwilę później na zagrywkę weszła Karolina Kowalska, zmieniwszy uprzednio Annę Związek. Piast dzięki jej serwom zdobył pięć punktów. Kompletnie pogubionym w swojej grze siatkarkom z Legionowa udało się od stanu 4:4 ugrać zaledwie trzy punkty i to po błędach szczczecinianek. Piast wygrał 25:7 i jest to najwyższa wygrana w secie szczecińskiej drużyny w ostatnich latach.

Czwarty set był kontynuacją poprzedniej partii. Wyraźnie w każdym elemencie dominowały szczecinianki, których największym atutem okazał się blok i zagrywka. Problemy z przyjęciem miała po stronie Legionovii libero Małgorzata Góralczyk . Na środku nieźle radziła sobie Marlena Twaróg , a na lewym skrzydle Anna Związek, która skutecznym atakiem zakończyła cały mecz. Piast wygrał 3:1 inkasując kolejne trzy punkty za zwycięstwo.

Tradycyjnie po meczu siatkarska kapituła wybrała dwie najlepsze zawodniczki meczu. W drużynie przyjezdnych wyróżniona została Katarzyna Zaroślińska, natomiast w Piaście Szczecin Katarzyna Bury.

KS Piast Szczecin – BT Polska Legionovia Legionowo 3:1

(24:26, 25:19, 25:7, 25:14)

Składy:

KS Piast Szczecin: Szymańska, Chojnacka, Dutkiewicz, Twaróg, Kasprzak, Bury, Benderska (l) oraz Rolińska, Róg, Związek, Kowalska

BT Leginovia Leginowo: Zółtańska, Pastuszko, Leszczyńska, Chuchro, Zaroślińska, Marszałek, Góralczyk(l) oraz Tekiel, Dąbrowska

W niedzielę rano siatkarki szczecińskiego Piast rozegrały awansem spotkanie z UMKS Łańcut. Piaściary wygrały mecz w takim samym stosunku setów jak sobotnie spotkanie. Najlepszymi siatkarkami spotkania zostały wybrane: Małgorzata Plebanek z UMKS Łańcut i Paulina Rolińska z Piasta Szczecin.

KS Piast Szczecin – UMKS Łańcut 3:1

(25:20, 23:25, 25:21, 25:19)

Składy zespół:

KS Piast Szczecin: Szymańska, Chojnacka, Twaróg, Rolińska, Bury, Róg, Benderska (l) oraz Kowalska, Związek, Dutkiewicz

UMKS Łańcut: Bartnicka, Czubek, Warzocha, Seta, Rauch, Plebanek, Dobosz (l) oraz Hajduk, Bryjka, Kura