Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Rezerwy PZU AZS zagrają z MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa

Rezerwy PZU AZS zagrają z MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa

Zespół z jedną z dłuższych nazw w II-ligowych rozgrywkach MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa, będzie najbliższym rywalem PZU AZS II Olsztyn. Po 7. kolejkach olsztynianie mają sześć punktów na koncie i zajmują siódmą pozycję w tabeli.

Przeciwnik olsztynian to także jeden z najbardziej zasłużonych dla Polski młodzieżowych klubów siatkówki. Założony w 1960 roku wyszkolił wielu utalentowanych zawodników doskonale znanych miłośnikom tej dyscypliny sportu – to m.in. Mirosław Rybaczewski (mistrz świata i olimpijski, ikona AZS Olsztyn, którego barw bronił w latach 1972-1982), Włodzimierz Nalazek (olimpijczyk i srebrny medalista mistrzostw Europy, przez wiele lat występujący w stolicy Warmii i Mazur), Arkadiusz Wiśniewski – reprezentant Polski, także zasłużony dla olsztyńskiego klubu.

Wychowanków warszawskiego klubu nie brakuje i w obecnym składzie brązowych medalistów Polski – PZU AZS (rozgrywający Paweł Zagumny i atakujący Paweł Papke).W sobotnim pojedynku zobaczymy więc być może zawodników, którzy w przyszłości będą odgrywali również znaczące role w polskiej siatkówce. Podopieczni trenera Wojciecha Góry to bowiem głównie siatkarze w wieku juniorskim. Dużo bardziej doświadczonych zawodników do dyspozycji będzie miał Andrzej Stankiewicz.

Po siedmiu kolejkach olsztynianie z sześcioma punktami na koncie zajmują siódmą pozycję w tabeli. Ich rywal plasuje się dwa miejsca wyżej, ale na koncie zgromadził zaledwie jedno oczko więcej.

Początek spotkania PZU AZS II – MKS MDK, w sobotę o godzinie 17 (hala w Kortowie). Wstęp jest bezpłatny.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved