Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Pierwsza porażka u siebie siatkarek Sokoła Mogilno

Pierwsza porażka u siebie siatkarek Sokoła Mogilno

Pierwszą porażkę na własnym boisku w sezonie 2006/2007, zanotowały na swoim koncie siatkarki mogileńskiego Sokoła. W spotkaniu VIII kolejki II ligi grupy 1, mogilnianki przegrały 2:3 z AZS-em AWF II Poznań.

Sokolanki rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:0, po udanych akcjach Malwiny Konkolewskiej, Agaty Więcek i Eweliny Szaban. 2-3 punktowa przewaga utrzymywała się po stronie gospodyń dzisiejszego spotkania do stanu 11:9. Wtedy to poznanianki wyrównały na 11:11 i walka punkt za punkt toczyła się już do samego końca pierwszego seta. Na tablicy wyników notowaliśmy wynik 15:15, 20:20 i 23:23. Kibice w Mogilnie byli świadkami emocjonującej końcówki tej partii, w której niestety, obie drużyny nie ustrzegły się wielu błędów. Sokolanki nie potrafiły wykorzystać aż czterech piłek setowych, a pierwszą partię dwoma asami serwisowymi zakończyła Katarzyna Plucińska i dzięki wygranej 31:29, AZS AWF II Poznań objął prowadzenie w całym spotkaniu 1:0.

W partii drugiej wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 8:8. Poznanianki objęły na początku seta prowadzenie 4:0, ale to było wszystko, na co było je stać w tej części meczu. Siatkarki Sokoła Mogilno szybko zabrały się do odrabiania strat, a nastepnie dzięki coraz lepszej grze, do powiększania swojej przewagi. Od stanu 9:8, na parkiecie istniały już tylko mogilnianki, które prowadząc 15:9, 20:14 i 23:16, zakończyły drugiego seta dwoma asami serwisowymi Eweliny Szaban.

Dużo bardziej emocjonujący był trzeci set dzisiejszego meczu. Licznie zgromadzona w mogileńskiej sali publiczność gorąco dopingowała swoje ulubienice, którym dzielny opór stawiały poznanianki. Na tablicy wyników pojawiały się kolejne remisy – 5:5, 10:10, 17:17 i 23:23. Ostatnie piłki trzeciej partii należały do zespołu gości, który niespodziewanie wygrał 26:24 i objął prowadzenie w spotkaniu, 2:1. Set czwarty ponownie padł „łupem” mogilnianek. Dzięki skutecznym atakom Magdaleny Makowskiej i Agaty Więcek w pierwszej części tej partii oraz bardzo dobrej grze Marty Żychskiej w drugiej części seta, mogilnianki wygrały 25:21 i doprowadziły do remisu 2:2.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia poznanianek 8:2. Sokolanki raziły nieporadnością – brakiem skuteczności w ataku i niedokładna grą w obronie, co skutecznie wykorzystywały ich przeciwniczki. Po zmianie stron, mogilnianki zdobyły zaledwie pięć punktów, przegrywając piątego seta 7:15 i całe spotkanie 2:3.

Sokół Mogilno – AZS AWF II Poznań 2:3

(29:31, 25:16, 24:26, 25:21, 7:15)

Składy:

Sokół Mogilno: Malwina Konkolewska, Agata Więcek, Magdalena Makowska, Marta Żychska, Joanna Długokęcka, Ewelina Szaban, Magdalena Pater (libero) oraz Agnieszka Długokęcka. Trener: Jerzy Pater.

AZS AWF II Poznań: Ilona Zielińska, Marta Salamon, Izabela Fidos, Katarzyna Żalińska, Magdalena Bydołek, Katarzyna Plucińska, Natalia Narożna (libero) oraz Patrycja Lehmann, Małgorzata Kiercul. Trener: Marek Tuszyński.