Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny „weekend w kratkę” w ligach zagranicznych

Kolejny „weekend w kratkę” w ligach zagranicznych

Kobiety zakończyły swoje mundialowe zmagania w połowie tego tygodnia. Mężczyźni zaś, dopiero wchodzą w wir championatu. To powoduje lekkie "uśpienie rozgrywek ligowych". Jednak niektóre wydarzenia, są dla nas niezwykle ciekawe...

Belgia

Rewelacyjne siatkarki Asterix Kieldrecht, w siedmiu meczach tego sezonu, straciły tylko jeden punkt, gdy przed dwoma tygodniami, na własnym parkiecie, pokonały dopiero w tie-breaku Dauphines Charleroi. Dzisiaj, w 8. ligowej kolejce, zarówno grające mecz wyjazdowy, zawodniczki Asterix, jak i pełniące obowiązki gospodyń, panie z Dauphines, powinny zdobyć komplet punktów. Inni faworyci w tej kolejce, to zespoły Gent Dames i Euphony Tongeren, które nie powinny oddać nawet jednego punktu rywalkom na własnych parkietach. Wszystko wskazuje na to, że te cztery wymienione zespoły powiększą po tej kolejce przewagę nad pozostałymi uczestniczkami rozgrywek.Liga belgijska kobiet – wyniki i tabela

Ciekawie zapowiada się 6. kolejka ligowa u mężczyzn. Lider po czterech kolejkach – Schuvoc Halen, sensacyjnie przegrał w poprzedniej, 5. kolejce, ze słabym Shanks Guibertin i musiał oddać przewodnictwo w tabeli Noliko Maaseik. Dzisiaj natomiast dojdzie do bezpośredniej konfrontacji Schuvoc z Noliko. Przekonamy się, który z tych zespołów dysponuje obecnie większym potencjałem. Bez trudu kolejne punkty powinien zdobyć Knack Roeselare. Można się zatem spodziewać, że na ligowym szczycie zmiany nie będą rewolucyjne. Ale może się jednak zdarzyć, że Knack wyjdzie w tabeli przed Schuvoc.

Liga belgijska mężczyzn – wyniki i tabela


Czechy

Rozegrana w czwartek (16 listopada), 8. kolejka czeskiej ligi kobiet, nie przyniosła niespodzianek. Liderki i wiceliderki – Slavia Praga i VK KP Brno – wygrały swoje wyjazdowe mecze łatwo, po 3:0. Trzeci w tabeli, Olymp Praga, pokonał u siebie 3:1 Mittal Ostrawa i zachował kontakt z czołówką. Dzisiaj, 18 listopada, w 9. kolejce ligi, Olymp, przy sprzyjających okolicznościach, może jeszcze bardziej nacisnąć na prowadzącą dwójkę. Siatkarki Olympu grają bowiem u siebie z „czarną latarnią” rozgrywek – drużyną z Politechniki w Libercu. Natomiast Slavia i Brno stoczą wreszcie bezpośredni pojedynek. Jeżeli bardzo wysoko wygra Slavia, to możliwa jest po tej kolejce zamiana miejscami w tabeli, dotychczasowego wicelidera – VK KP Brno, z depczącym mu po piętach Olympem Praga.

Liga czeska kobiet – wyniki i tabela


Francja

Po dwóch tygodniach przerwy, kompletną 6. kolejkę spotkań, zagrają w sobotą we Francji panie. Racing Cannes, mimo że pauzuje – nie straci pierwszej pozycji w tabeli. Plasujące się na trzech następnych miejscach zespoły – Albi Volley-Ball, Beziers Gazelec i Pays Venelles, mają szansę zrównać się z liderem punktami. Jednak z tej trójki, najtrudniej będzie zdobyć komplet punktów drużynie aktualnych wiceliderek – Albi Volley-Ball, którą czeka trudny wyjazdowy mecz z 5. zespołem w tabeli – Cannet-Rocheville.

Liga francuska kobiet – wyniki i tabela


Hiszpania

Panie z Grupo 2002 Murcia, powinny bez problemów zdobyć komplet punktów w meczu 8. kolejki ligi hiszpańskiej, przeciwko drużynie siatkarek z Uniwersytetu w Burgos. Nas interesuje zwłaszcza, czy znowu na parkiecie będą brylować Małgorzata Glinka i Agata Mróz. Powinny teraz korzystać z możliwości „grania pierwszych skrzypiec” w drużynie, bo na razie jeszcze w lidze nie występuje złota medalistka niedawno zakończonych mistrzostw świata – Ljubow Sokołowa-Kilic. Wydaje się, że jak ona wejdzie do gry, to przejmie rolę liderki zespołu. Z wcześniejszego powrotu do domu Polek, z japońskich MŚ, bardzo cieszyli się działacze i kibice w Teneryfie. Już wiadomo, że dzisiaj swój pierwszy mecz w Spar Tenerife Marichal, zagra Milena Rosner. Można powiedzieć, że wzmocnienie spada w tej chwili Hiszpanom „jak manna z nieba”. Tenerife Marichal jedzie bowiem na mecz z liderkami ligi – C.V. Albacete. Oba zespoły są do tej pory niepokonane. Ale po tej kolejce tylko jedna z drużyn zachowa ten status. Prawdopodobnie też, drużyna która przegra to spotkanie, zostanie w tabeli wyprzedzona przez lokującą się aktualnie na trzecim miejscu, ekipę z Murcii.

Liga hiszpańska kobiet – wyniki i tabela

W hiszpańskiej lidze mężczyzn, nie ma już zespołów niepokonanych. Za to na czele tabeli, z jedną porażką po dotychczasowych siedmiu kolejkach, znajdują się trzy drużyny – Drac Palma CV Pórtoll, Unicaja Arukasur i Arona Playa. Dzisiaj, w 8. kolejce, dwie pierwsze z tych drużyn, powinny bez większych problemów wygrać swoje spotkania. Można natomiast przypuszczać, że najciekawszym meczem tej kolejki, będzie potyczka 3. drużyny w tabeli – Arona Playa, z lokującym się tuż za jej plecami – U.D. Vecindario.

Liga hiszpańska mężczyzn – wyniki i tabela


Europa Środkowa (MEVZA)

W 8 kolejce ligi MEVZA kobiet, nie zagrają liderki ze słowackiej Senicy. Jeżeli więc siatkarki austriackiego Post Schwechat poradzą sobie w niezwykle ważnym meczu wyjazdowym z trzecią drużyną w tabeli – słoweńską OK HIT Nova Gorica, to one obejmą przewodnictwo w lidze. Ale jeżeli wysoko, 3:0, wygrają gospodynie ze Słowenii, to na fotel liderek zasiądą właśnie one.

Liga MEVZA kobiet – wyniki i tabela

W lidze MEVZA panów, 10. kolejka rozłożona jest na trzy dni (17-19 listopada). Wczoraj odbyły się niezwykle ważne dla górnej części tabeli mecze. Hypo Tirol nie sprostał w wyjazdowej konfrontacji węgierskiej Komecie Kaposvar, przegrywając 1:3. Węgrzy awansowali po tym zwycięstwie na 2. miejsce w tabeli, zaś Austriacy – przegrywając, spadli na 4. pozycję. Wiedeńczycy z Aon hotVolleys rozgromili natomiast słabiutki zespół z Chorwacji – OK Karlovac, dając rywalom zdobyć w trzech setach zaledwie 37 małych punktów. Wiedeńczycy wyszli po tym meczu na czoło tabeli. Ale dzisiaj pewnie wszystko wróci do normy, bo swój mecz, na własnym parkiecie, rozegra dotychczasowy lider, który jeszcze w tym sezonie nie przegrał – słoweński OK Autocommerce. Trudno przypuszczać, aby słowacka Bratysława zagroziła Słoweńcom. Najprawdopodobniej wrócą oni po tym meczu na fotel lidera.

Liga MEVZA mężczyzn – wyniki i tabela


Słowacja

Pracowity weekend mają panie jak i panowie na Słowacji. Panie 17 listopada zagrały 11. kolejkę ligowych spotkań, ale niespodzianek raczej nie było. Slávia Bratysława i VTC Pezinok wygrały swoje mecze i nadal są na szczycie tabeli, z jednakowym dorobkiem – 19 punktów. Na własnym parkiecie wygrał też bratysławski Doprastav i jest 3. w tabeli – z jednym punktem straty do prowadzącego duetu. Dzisiaj odbędą się mecze 12. kolejki, wyjątkowo ważne dla dalszego układu ligowej tabeli. Cztery czołowe obecnie drużyny ligi, grają bowiem między sobą „mecze na szczycie”. Lider – Slávia Bratysława, gra z 4. w tabeli imienniczką z Koszyc i raczej nie powinien stracić punktów. Najciekawszy dla kibiców powinien być mecz 2. i 3. drużyny w tabeli – VTC Pezinok podejmuje Doprastav Bratysława, a w nim – „wszystko się może zdarzyć”.

Liga słowacka kobiet – wyniki i tabela

Także dwie kolejki w ten weekend mają zaplanowane panowie. Wczoraj lider – Cityfarma Nové Mesto, pokonał 3:0 słabiutki Strojár Malacky i niepokonany przewodzi w tabeli, z 22 punktami. Ciągle niebezpiecznie blisko czoła znajduje się VK Prešov, który też gładko wygrał wczoraj mecz wyjazdowy z VŠK Púchov. Dzisiaj, w 11. kolejce, tak naprawdę ważny jest jeden mecz – prawdziwy ligowy szczyt. Cityfarma Nové Mesto – lider, jedzie do wicelidera – VK Prešov. Nawet zwycięstwo gospodarzy w tym meczu nie doprowadzi do zmiany lidera, ale zespoły zrównają się wtedy punktami w ligowej tabeli. Coś dla siebie może także w tej kolejce zyskać trzecia w tabeli – Lokomotíva Zvolen, która gra co prawda mecz wyjazdowy, ale ze słabym zespołem – Strojár Malacky. Lokomotiva powinna zatem wygrać to spotkanie, i nieco zmniejszyć dystans do przynajmniej jednego z dwóch prowadzących zespołów – grających dzisiaj ze sobą.

Liga słowacka mężczyzn – wyniki i tabela

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved