Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadziewicz: Tu nie ma outsiderów

Kadziewicz: Tu nie ma outsiderów

- To są mistrzostwa świata, nie ma outsiderów, którzy nie potrafią grać w siatkówkę. Egipt ma bardzo dobrych zawodników, jednak jeśli mamy myśleć o zdobywaniu medali i grze na wysokim poziomie z taką drużyną jaką są Egipcjanie, powinniśmy wygrać - mówi Łukasz Kadziewicz.

Nasz reprezentacyjny środkowy po sobotnim spotkaniu był zadowolony przede wszystkim z wyniku.

Najważniejsze, że wygraliśmy. Cieszy zwycięstwo, ale można mieć małe zastrzeżenia do naszej koncentracji, bo nie do końca potrafiliśmy ją utrzymać w trzecim secie. Jednak ten mecz już jest historią, nie myślimy o nim i koncentrujemy się na kolejnym przeciwniku. I tak można podsumować dzisiejszy dzień– powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej Polski Łukasz Kadziewicz.W meczu przeciwko Argentynie Polacy nie najlepiej radzili sobie w przyjęciu.

Powiem szczerze, mi się wydawało, że przyjęcie wcale nie było takie złe. Poza tym koncentrujemy się na tym, żeby wygrywać kolejne spotkania, a nie na tym, kto będzie najwięcej atakował czy blokował. Zwycięstwa budują. Atmosfera w zespole jest dobra i wydaje mi się, że jesteśmy w stanie grać na bardzo wysokim poziomie do końca mistrzostw świata.

Łukasz Kadziewicz jest zadowolony z formy jaką prezentuje.

Jestem w niezłej formie, czuję się dobrze. Ostatnie miesiące spędzone na kadrze były intensywnie przepracowane, a u mnie trener zwracał szczególną uwagę na zagrywkę. Jestem zadowolony z tego elementu w moim wykonaniu. Cieszę się z tego i oby tak pozostało do końca – stwierdził zawodnik Jasrzębskiego Węgla.

Po dwóch pierwszych występach na mistrzostwach świata można zauważyć, że Łukasz Kadziewicz zdobywa mniej niż zazwyczaj punktów blokiem.

Faktycznie, jeśli chodzi o same kończące bloki, to dziś zaliczyłem tylko jeden. Ale sama formacja bloku gra bardzo dobrze i współpracuje z obrońcami. Mamy bardzo dużą ilość kontr, a przecież element obrony jest bardzo mocno powiązany z blokiem. Trener jest z tego zadowolony, nie ma większych zastrzeżeń do tych dwóch elementów – ocenia zawodnik.

Łukasz Kadziewicz optymistycznie podchodzi do kolejnego meczu, ale jednocześnie docenia klasę rywala.

To są mistrzostwa świata, nie spotkamy tu outsiderów, którzy nie potrafiliby grać w siatkówkę. Każdy musiał przejść przez łatwiejsze lub cięższe eliminacje. Egipt ma dwóch czy trzech bardzo dobrych zawodników, jednak jeśli mamy myśleć o zdobywaniu medali i grze na wysokim poziomie z drużyną taką jak Egipt powinniśmy wygrać.

Reprezentant Polski chciałby, aby niedzielny mecz z Egiptem trwał jak najkrócej.

Chciałbym, by tak właśnie się stało. Wtedy będziemy wcześniej w hotelu i szybciej będziemy się mogli zregenerować przed kolejnym meczem, choć po tym spotkaniu czeka nas dzień wolny. W sumie możemy wygrać i 3:2, ważne, by mecz zakończył się naszym zwycięstem.

Z Łukaszem Kadziewiczem rozmawiał – Grzegorz Wojnarowski

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved