Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Juventur lepszy od Karo

Juventur lepszy od Karo

Juventur-Koksownia Wałbrzych, w spotkaniu o mistrzostwo II ligi siatkarzy, pokonał w trzech setach drużynę Karo Strzelce Opolskie. Jednak w pojedynku tym emocji i sportowych wrażeń dla kibiców, nie brakowało.

Na początku spotkania drużyny zdobywały punkt za punkt. Zarówno u gości i gospodarzy dobre akcje przeplatały się z błędami. Po dwóch z rzędu asach serwisowych Macieja Zająca, o czas poprosił trener gości Radosław Górski. Od tego momentu wałbrzyszanie zaczęli budować przewagę, która osiągnęła nawet 7 punktów. Juventur nie wykorzystał trzech piłek setowych. Dopiero po czasie na żądanie trenera gospodarzy Janusza Ignaczaka, Zając skutecznym atakiem zakończył pierwszego seta.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Żadna z drużyn nie mogła „odskoczyć” na więcej niż 2 punkty. Z każdą minutą obie ekipy popełniały coraz więcej błędów. W końcówce ważne punkty, w ataku i bloku, zdobył kapitan wałbrzyszan Marek Olczyk. Środkowy Karo Dariusz Bardziej „wyrzucił” piłkę w aut i tym samym Juventur prowadził już 2:0.

Na początku trzeciego seta 2 punkty zdobyli goście. Jednak duet Zając-Pizuński w dwóch kolejnych akcjach zablokował rywali i doprowadzili do remisu. Mimo efektownych bloków, to zespół z Opolszczyzny prezentował się lepiej w tym okresie gry, za sprawą ataków Łukasza Pudełko. Jednak to wałbrzyszanie, od połowy seta, przejęli inicjatywę i wygrali do 20, a całe spotkanie 3:0.

Powiedzieli po meczu:

Trener Karo, Radosław Górski: Wałbrzych zagrał bardzo dobrze w bloku i odrzucił nas od siatki zagrywką. Duża liczba naszych błędów w ataku i zagrywce sprawiła, że mamy taki wynik, a nie inny.

Kapitan Juventuru, Marek Olczyk: Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, bo przyjechał drugi zespół w tabeli. Wygraliśmy gładko, ale nie pokazaliśmy wielkiej siatkówki.

Juventur-Koksownia WałbrzychKaro Strzelce Opolskie 3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

Składy:

Juventur: Jerzyk, Pizuński, Kwapisiewicz, Zając, Olczyk, Zdrzałka, Botwina (libero) oraz Guzal i Wierzbicki.

Karo: Baradziej, Prochera, Pudełko, Barciak, Wojtowicz, Skotak, Jaroch (libero) oraz Sawlewicz, Rakoczy, Szczużewski i Kapuśniak