Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta bez Gabrycha. Może Janczak?

Delecta bez Gabrycha. Może Janczak?

Piotr Gabrych nie będzie zawodnikiem Delecty Bydgoszcz. Mimo umowy zawodnik nie odezwał się do bydgoskiego klubu i działacze postanowili nie kontynuować negocjacji. Drugi z polskich kandydatów, to podobno Krzysztof Janczak.

To prawda, że zadzwoniliśmy jako pierwsi do Piotra, by namówić go na grę w Bydgoszczy – mówi jeden z działaczy Delecty. – Podał nam swoją cenę, my stwierdziliśmy, że jest trochę wysoka i wysłaliśmy swoją ofertę. Miał się do nas odezwać, ale tego nie zrobił. Temat uważamy więc za zamknięty.

Rezygnacja z Piotra Gabrycha wydaje się wyjątkowo słuszna. Były zawodnik Stali Grudziądz, w 2004 roku zdobył z Jastrzębiem złoty medal i został najlepszym zawodnikiem PLS. Powołany do kadry na IO w Atenach wsławił się głównie tym, że poszedł na otwarcie, mimo że zawodnicy mieli zakaz. Znany z konfliktowego charakteru zawodnik zwodził przez kilka tygodni działaczy Resovii Rzeszów, bo jak twierdził, miał propozycję z włoskiej serie A1 i potrzebował czasu do namysłu. Jak widać nic z tego nie wyszło, ale 34-letni Gabrych, który ostatnie dwa sezony spędził w rosyjskiej Iskrze Odincowo, a potem brazylijskiej Ulbrze i kariery nie zrobił, nadal wysoko się ceni.Informowaliśmy wcześniej, że bydgoski beniaminek PLS zainteresowany był jeszcze jednym Polakiem, Bułgarem i Czechem. Ten pierwszy miał mieć za sobą występy w Polsce, jak i za granicą. Z nazwisk, które wchodzą w grę wytypowaliśmy 32-letniego Krzysztofa Janczaka, byłego zawodnika Chełmca Wałbrzych, Morza Szczecin, Jastrzębia i Gwardii Wrocław, który od 4 lat występuje za granicą. Janczak, który grał we francuskim Narbonne, rosyjskim Lokomotiwie Nowosybirsk i greckim PAOK Saloniki jest obecnie zawodnikiem Premier Hotels Crema, lidera włoskiej serie A2 i jego najlepiej punktującym zawodnikiem (168 pkt. w 9 meczach).

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved