Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 6. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 6. kolejki I ligi mężczyzn

Za nami 6. kolejka spotkań w I lidze mężczyzn. Ozdobą serii meczów była konfrontacja dwóch bardzo dobrze spisujących się dotychczas w lidze drużyn: Bzury Ozorków oraz Inotelu Poznań.

W Ozorkowie spotkały się drużyny, które z pewnoscią zaskakują na plus swoich kibiców. Beniaminek z Poznania przed tą kolejką zajmował pozycję wicelidera, a Bzura plasowała się tylko oczko niżej, ale mając rozegrane dwa mecze mniej. Początek meczu wskazywał, że Inotel nie da się w tabeli przeskoczyć ozorkowianom. Goście wygrali dwa pierwsze sety i mieli już zapewniony przynajmniej jeden punkt. Jak się okazało, na jednym punkcie się skończyło, gdyż gospodarze odrobili straty w dwóch kolejnych partiach, a w tie-breaku zgodnie z zasadą „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3” ponownie lepsi okazali się siatkarze Bzury, inkasując 2 punkty i wyprzedzając Inotel w tabeli.

W Bielsku-Białej o zwycięstwie również musiał zadecydować piąty set. BBTS podejmujący beniaminka SPS Zduńska Wola dwukrotnie wychodził na prowadzenie w meczu, a siatkarze SPS-u dwukrotnie odrabiali straty. W decydującej partii więcej zimnej krwi wykazali gospodarze i to oni schodzili zwycięscy z parkietu. Obie drużyny po tym meczu mimo zdobyczy punktowej pozostały w dolnej części tabeli.

Rezerwy bełchatowskiej Skry podejmowały w tym tygodniu lidera z Sosnowca. Niespodzianki nie było. Płomień bez straty seta wygrał w Bełachatowie i o jeden punkt w tabeli wyprzedza AZS Nysę. Bełchatowianie są na dziewiątym miejscu, ale rozegrali dopiero trzy spotkania.

Pronar OSiR Hajnówka spisuje się w tym sezonie decydowanie gorzej od oczekiwań, ale w meczu z młodzieżą z SMS-u Spała nikt nie zakładał innej wersji wydarzeń, niż zdobycie przez „Traktory” trzech punktów. Ku radości kibiców hajnowianie bez straty seta pokonali rywali, ale tylko w drugim secie ich przewaga była wyraźna. Trzy punkty to bardzo cenna zdobycz, bo trudno będzie dorobek punktowy powiększyć w trzech najbliższych kolejkach, w meczach wyjazdowych z Sosnowcem i Nysą oraz u siebie z Jokerem.

Rozpędu po wcześniejszych małych wpadkach nabiera drużyna Jokera Piła. W minionej kolejce pilanie zanotowali wyjazdowe zwycięstwo 3:0 nad zespołem Avii Świdnik. Co prawda świdniczanie nie wystąpili w najsilniejszym składzie, ale siatkarze z Piły zagrali dobrze, co potwierdzają sami zawodnicy, którzy mówią że poza fragmentami drugiego seta ich gra wyglądała nieźle. Joker zbliżył się zatem do czołówki, Avia zaś pokazała że pogodzenie pucharu i ligi jest trudne.

W Jaworznie Energetyk podejmował AZS Nysa, faworytem byli akademicy, ale należało pamiętać, że właśnie w Jaworznie lider Płomień Sosnowiec, doznał jedynej porażki w sezonie. Pierwszy set zdawał się potwierdzać, że energetycy dobrze radzą sobie z faworytami, jaworznianie wygrali go 27:25. W następnych trzech partiach jednak nysanie zdeklasowali rywali, nie pozwalając im na przekroczenie granicy 20 punktów w żadnym z setów.