Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Siatkarki Energi Gedania wicemistrzyniami Europy Wschodniej

Siatkarki Energi Gedania wicemistrzyniami Europy Wschodniej

Natalia Kurnikowska oraz Laura Tomsia zostały wicemistrzyniami Europy Wschodniej! Siatkarki Energi Gedania Gdańsk grały w reprezentacji Polski rocznika 1992, która w Baranowiczach na Białorusi zajęła drugie miejsce w turnieju EVZA.

Wszystko potoczyło się w ekspresowym tempie. Najpierw gdańszczanki zostały zaproszone na konsultacje do Milicza, gdzie zebrano najbardziej utalentowane polskie siatkarki w wieku 14 lat, a tydzień później grały już w biało-czerwonych barwach. Debiut tej kadry nastąpił na Bialorusi w mistrzostwa mini kadetek Strefy Wschodnioeuropejskiej EVZA. Nieoficjalnie te rozgrywki określane są mianem mistrzostw Europy Wschodniej.

W Baranowiczach rywalizowało sześć drużyn systemem każdy z każdym. Polki na inaugurację przegrały z Rosjankami 1:3. Jak się później okazało właśnie ta porażka pozbawiła je złota. Choć w grze o tytuł były właściwie do ostatniej chwili. Niewiele brakowało, aby w meczu kończącym turniej w sukurs naszym przyszły Białorusinki. Niestety, przegrały one ostatecznie z Rosjankami 2:3. – W tie-breaku gospodynie uległy 14:16. – Gdyby wynik był odwrotny, to Polska zdobyłaby złoto – podkreśla Grzegorz Wróbel, szkoleniowiec kadetek Energi Gedania, który na zgrupowaniu w Miliczu współpracował również z reprezentacją Polski.Po inauguracyjnej porażce w żadnym z następnych czterech meczów biało-czerwone nie straciły nawet seta. Białoruś, Estonię, Łotwę i Litwę ograły w stosunku 3:0. – Kurnikowska, która regularnie wychodziła w pierwszej „6”, w meczu z Białorusią była najskuteczniejsza w polskiej drużynie. Podobnie jak Ewelina Mikołajewska z Orła Malbork grała na lewym ataku z przyjęciem. Tomsia zaś wystawiana była na prawym skrzydle – dodaje trener Wróbel.

Końcowa kolejność turnieju:

1. Rosja
2. Polska
3. Białoruś
4. Estonia
5. Łotwa
6. Litwa

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved