Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przed II-ligowymi derbami

Przed II-ligowymi derbami

Kto wygra? WTS Warka czy rezerwy Jadaru Radom? Spotkanie pomiędzy tymi ekipami powinno być szlagierem 8. kolejki w grupie IV drugiej ligi.

Kibic lubiący hazard miałby duży problem z prawidłowym wytypowaniem wyniku tej konfrontacji. Gdyby jednak trafił, byłby z pewnością usatysfakcjonowany. Teoretycznym faworytem są gospodarze, ale znając zacięcie młodzieży Jadaru, zapowiada się bardzo interesujące widowisko.

Mecz w Warce ma oczywiście kilka podtekstów. W drużynie gospodarzy gra obecnie trzech byłych siatkarzy Jadaru. Z kolei zespół radomski prowadzi trener Wojciech Stępień, zawodnik, który miał ogromny wpływ na kształtowanie pozycji wareckiego klubu w drugiej lidze. Wreszcie jest też trzeci, również ważny podtekst. Takie spotkanie można zakwalifikować jako lokalne siatkarskie derby, a to oznacza, że oprócz wyniku liczyć się będzie jeszcze prestiż.Rezerwy Jadaru sezon rozpoczęły od dwóch porażek, ale wygrały pięć kolejnych spotkań. Trzeba przyznać, że w każdym kolejny meczu radomska młodzież prezentowała się coraz lepiej, stanowiąc poważne zagrożenie nawet dla teoretycznie silniejszych drużyn. Nieco inaczej rozkłada się historia występów podopiecznych Andrzeja Wardy. Sezon rozpoczęli znakomicie od spektakularnych zwycięstw, m.in. z Górnikiem Radlin i Błękitnymi Ropczyce, ale w potem przegrali dwa mecze, w tym ze znacznie niżej notowanym MKS Andrychów 2:3. Niewątpliwym atutem siatkarzy z Warki jest doświadczenie Krzysztofa Stańcai Tomasza Skalskiego. To od ich dyspozycji w dużej mierze uzależniony będzie przebieg dzisiejszego meczu i końcowy wynik. WTS gra w tym sezonie o awans do I ligi. Meczu z Jadarem nie może przegrać, bo straci dystans do czołówki.

O zwycięstwo walczyć też będą radomianie. Co prawda w Warce zagrają bez wzmocnień z pierwszego zespołu i leczącego kontuzję Jakuba Buckiego, ale i tak mogą poważnie zagrozić gospodarzom. – To oczywiste, że chcemy wygrać. Zespół jest młody i jeśli nie popełni wielu błędów może być niespodzianka – powiedział Stępień.

Krzysztof Staniec (atakujący WTS-u): To będzie dla nas bardzo trudne spotkanie. Nawet jeśli podwinie nam się noga, pamiętajmy, że jest runda rewanżowa i play off. Kluczem do sukcesu w meczu z Jadarem będzie zagrywka i większa skuteczność w kontrach. Ostatnio mieliśmy spore problemy z poprawnym wykonywaniem tego elementu. Niestety, nie wiem czy będę mógł zagrać w tym spotkaniu. Od kilku dni leczę kontuzje barku i lekarz zalecił mi przerwę w grze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved