Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Mielczanki jadą na ostatni turniej do Muszyny

PP: Mielczanki jadą na ostatni turniej do Muszyny

Siatkarki mieleckiej Stali, ostatnim turniejem fazy grupowej w Muszynie, zakończą tegoroczną przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski. Widoki na sukces, jednak nie są zbyt optymistyczne.

W drugiej grupie, w której ze Stalą występuje Muszynianka i Aluprof Bielsko-Biała od samego początku wiadome było, że zarówno „mineralne”, jak i drużyna z Bielska awans do kolejnej rundy turnieju mają zapewniony. Wszystko dzięki nowym przepisom. Jeszcze przed rozpoczęciem zmagań w PP związkowi działacze postanowili bowiem zreorganizować system rozgrywek, tak aby podnieść rangę i atrakcyjność pucharu. Nie wszystkie zmiany okazały się jednak strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”. Jedną z takich kontrowersyjnych decyzji było m.in. zapewnienie awansu z grup drużynom, które w swoich składach mają co najmniej dwie reprezentantki będące w składzie kadry na mistrzostwach świata. W efekcie tego zarówno bielszczanki, jak i zespół z Muszyny rozgrywki grupowe potraktowały ulgowo.

Takiej okazji do awansu nie wykorzystały jednak mielczanki, które po turniejach w Mielcu i Bielsku zajmują ostatnie miejsce w grupie, a ich dorobek punktowy wygląda mizernie. W czterech meczach podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego zdołały przeciwniczkom urwać zaledwie jednego seta przy 12 przegranych. Pomimo lepszej postawy Stali przed tygodniem w Bielsku nie mają one już szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Polski. Niepokojący nie jest jednak fakt, że w pucharze Stal wypadła kiepsko, bo te mecze trener Wiśniewski traktował jako dobrą okazje do sprawdzenia siły swojego zespołu. Obawy budzi jednak to, że do startu ligi pozostały zaledwie trzy tygodnie, a forma mielczanek nie jest zadowalająca.Ostatni turniej w Muszynie, który rozegrany zostanie od piątku do niedzieli, jest już zatem tylko formalnością. Trudno bowiem oczekiwać, że po serii porażek mielczanki nagle odrodzą się w ostatnich meczach.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved