Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Gwardia gotowa do ataku

PP: Gwardia gotowa do ataku

Już pod nową nazwą - Dialog Gwardia Wrocław, siatkarki trenera Błaszczyka podejmą rywalki w ostatnim turnieju grupowym Pucharu Polski. Na początek Winiary Kalisz, a potem AZS Poznań, będą przeciwniczkami wrocławskiej drużyny.

W czwartek oficjalna konferencja prasowa, na której podano informacje o sponsorowaniu przez Telefonię Dialog S.A. zespołu piłki siatkowej kobiet Gwardii Wrocław a już w sobotę pierwsze „starcie” pod nowym szyldem.

Sytuacja Gwardii w 3. grupie nie jest najlepsza, bowiem po dwóch turniejach nasz zespół zajmuje ostatnią lokatę. Niemniej w kontekście awansu do finałów PP, Dialog Gwardia jest obecnie na korzystnej pozycji, gdyż należy do jednego z dwóch zespołów z miejsc trzecich, dla których również jest miejsce w kwietniowym finale. Jednak u siebie w domu Dialog zapewne przypuści atak, i na bardzo mocne Winiary i przede wszystkim na AZS AWF, któremu gwardzistki będą się chciały zrewanżować za ostatni mecz w Poznaniu.Zamieszać „Zupki”

W Kaliszu 1-3 a w Poznaniu 0-3, to bilans naszych zawodniczek z Winiarami Kalisz w tym sezonie. Mało optymistyczne zestawienie mówi o skali trudności jaka czeka siatkarki Dialogu Gwardii w najbliższą sobotę w hali przy ulicy Krupniczej. Żebrowska, Woźniakowska, „starsza” Barańska czy Czeszka – Teresa Matuszkova – to zawodniczki, które potrafią wygrać z każdym przeciwnikiem w polskiej lidze, natomiast ich główny cel to skuteczna gra w Lidze Mistrzyń. Kaliszanki już awansowały do finału Pucharu Polski, a obecne mecze tego zespołu to ważne próby przed startem w elicie żeńskich zespołów Europy (30.11 mecz Winiary – Mladost Zagrzeb, w Kaliszu).

Nowy Poznań

W tamtym sezonie naszpikowany znanymi nazwiskami w siatkarskim „światku” AZS AWF Poznań sięgnął prawie ligowego dna. Wobec tego, w tym roku włodarze klubu postawili na mniej popularne siatkarki, ale za to bardziej skuteczne. Nowe nabytki „Mebli” Ordak i Wiśniewska (z Gedanii – red.) bardzo dobrze wkomponowały się w zespół. Już wygranie na turnieju w Kaliszu dwóch setów w meczu z Gwardią – przy wcześniejszym prowadzeniu naszego zespołu 2-0 – zwiastowało nową jakość gry poznanianek. Dobrą dyspozycję siatkarek z Wielkopolski potwierdziły wyniki 2. turnieju grupowego o finał PP. A w nim AZS jako gospodarz pokonał Gwardię 3-0 i uległ Winiarom 1-3. Dziś poznanianki zajmują 2. miejsce w grupie 3. – premiowane bezpośrednim awansem do finału PP.

Dialog Gwardia Wrocław

…więcej możliwości. Nowy sponsor główny zespołu Gwardii Wrocław to m. in. największa niezależna sieć telefonów stacjonarnych w Polsce, To świetny dostęp do internetu, to w przyszłości telewizja cyfrowa, słowem…nieograniczone możliwości.

Do wysokiego poziomu usług firmy zapewne będą się starać dostosować siatkarki Gwardii. Sygnał do ataku dał już sponsor tytularny drużyny wchodząc jak burza w całym kraju z nową usługą – Dialnet. W ten weekend pierwszy poważny sprawdzian przed własną publicznością zespołu Rafała Błaszczyka. Poza tym wreszcie w oficjalnym meczu wybiegną nowe nabytki Gwardii: Rojkova i Haładyn. Aktualną formę zaprezentują m.in. Mroczkowska i Barańska. Czy po tych meczach zmieni się układ tabeli grupy 3. PP?. Jeśli wrocławianki przypomną sobie dobrą grę z turniejów w Bogatyni i Dreźnie to najbliższa sobota i niedziela w hali przy ulicy Krupniczej zapowiada się niezwykle ciekawie.

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved