Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Po MŚ kobiet: Europa rządzi… ale bez nas

Po MŚ kobiet: Europa rządzi… ale bez nas

- Europa rządzi światem – taki wniosek można wysnuć po zakończonych wczoraj Mistrzostwach Świata siatkarek. Aż trzy drużyny ze Starego Kontynentu znalazły się w pierwszej czwórce‚ zaś złoty krążek zgarnęły dla siebie Rosjanki.

Niestety‚ wśród zadowolonych po tym turnieju nie było najlepszej drużyny… Europy – Polek. Nasza flaga symbolicznie powiewała przed halą w Osace na tym samym maszcie co flaga Peru (obie ekipy dzieliło w klasyfikacji bardzo niewiele).

Pasjonujący finał oglądał z trybun hali w Osace Arie Selinger. Ten wspaniały szkoleniowiec jest uważany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski. Gdyby udało się go ściągnąć, byłoby to najlepsze, co w tej sytuacji można zrobić (przyjmując‚ że powrót Niemczyka jest wykluczony).Selinger to wielki autorytet‚ znakomity fachowiec, a do tego kontaktowy i sympatyczny człowiek. Kiedy wczoraj zapytałem go‚ czy poprowadziłby drużynę po Andrzeju Niemczyku, od razu się do tego pomysłu „zapalił”. Kilka razy powtarzał‚ że jest gotowy do rozmów z PZPS.

Ale – w przeciwieństwie do prezesa naszej centrali‚ który twierdzi‚ że działacze nawiązali już kontakt z Selingerem – sam zainteresowany powiedział‚ że pierwszy raz o takim pomyśle usłyszał ode mnie. Oby w przyszłości‚ kiedy już, miejmy nadzieję, Arie złoży swój podpis pod umową w Warszawie‚ nie było różnic w tak podstawowych sprawach.

Autorem tekstu jest Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved