Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Wymęczone zwycięstwo Japonii

MŚ: Wymęczone zwycięstwo Japonii

W grupie A, w kolejnym meczu doszło do zaciętej rywalizacji. W spotkaniu Japonia - Egipt, to jednak gospodarze okazali się w końcu lepszą drużyną, wygrywając w tie-breaku 15:12.

Spotkanie pomiędzy Egiptem a Japonią rozpoczęło się od świetnej gry gospodarzy. Praktycznie od początku do końca ich prowadzenie nie było zagrożone. Egipcjanie wyraźnie nie mogli się odnaleźć na parkiecie, dlatego też była to jednostronna partia. Gospodarze niemal zdeklasowali rywali, wygrywając 25:13.

W drugiej partii nastąpiło wyraźne przełamanie ze strony Egipcjan, którzy wyraźnie poprawili swoją grę w ataku. Mimo to nadal mieli problemy ze znalezieniem skutecznego sposobu na obronę i szybką grę Japończyków. Końcówka należała do gospodarzy, którzy zwycieżyli 25:21.

Dwa kolejne sety to dowód na to, jak podopieczni trenera Rysia potrafią dostosować się do gry prezentowanej przez rywala. Mimo iż w setach przegrywali już 0:2, to potrafili się zmobilizować i walczyli o każdą piłkę, co przyniosło im spore korzyści. Zarówno w trzeciej, jak i czwartej partii udało im się doprowadzić do emocjonującej końcówki. W czwartym secie Japończycy mieli piłkę meczową, jednak Egipcjanie sprawnie obrócili wynik na swoją korzyść.

Początek piątego seta był bardzo wyrównany. Widać było, że obu drużynom niezykle zależy, aby pierwszy mecz fazy grupowej rozstrzygnąć na swoją korzyść. Dopiero po zmianie stron boiska na delikatne prowadzenie zaczęli wychodzić Japończycy. Kilka kombinacyjnych zagrać zaważyło o ich zwycięstwie 15:12, a w całym meczu 3:2.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Ishijima Yusuke, który zdobył 23. punkty. Tuż za nim uplasował się Yamamoto Takahiro, jednak jego zdobycz – 11 punktów – była znacznie skromniejsza.

W zespole z Egiptu wyróżniał się Abd Elnaeim Ahmed, który zdobył aż 27 oczek. Bardzo dobrze zaprezentowali się również Awad Hamdy – 15 punktów oraz Shaarawy Hossam – 14 oczek.

Egipt – Japonia 2:3 (13:25, 21:25, 26:24, 26:24, 12:15)

Egipt: Awad Hamdy, Ahmed Abdallah, Abd Elnaeim Ahmed, Al Aydy Wael, Youssef Saleh, Elnafrawy Mohamed, Shaarawy Hossam

Japonia: Saito Nobuharu, Yamamoto Takahiro, Ogino Masaji, Yamamura Kota, Abe Yuta, Tsumagari Katsutoshi, Ishijima Yusuke