Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Mocna psychika Rosjanek

MŚ: Mocna psychika Rosjanek

- Były dwa kluczowe momenty finałowego meczu Rosja - Brazylia - twierdzi mistrz świata z 1974 roku, Wiesław Czaja. - W drugim secie Brazylijki nie potrafiły wykorzystać gry na przewagi, więc nie mogły wygrać. Jedna-dwie piłki w inną stronę i złoty medal powędrowałby gdzie indziej.

Wiesław Czaja podkreślił, że psychika okazała się mocną stroną rosyjskiego zespołu. – Wyraz twarzy Godiny czy jej koleżanek może być mylący – powiedział. – One mają tylko pozornie mętny wzrok jakby wyglądały, że są zmęczone. Ich spojrzenie jest takie same gdy zaserwują asa, i gdy popełnią szkolny błąd.

Poza mocną psychiką o zwycięstwie zadecydowała, zdaniem Wiesława Czai, bardzo dobra gra Gamowej i Sokołowej. – Ta druga potrafiła odbudować formę po nieudanym pierwszym secie – powiedział Wiesław Czaja. – Finał na pewno był widowiskiem znakomitym, godnym gry najlepszych zespołów świata. Osobiście kibicowałem Brazylijkom więc z wyniku nie jestem zadowolony, ale z poziomu jak najbardziej.Wiesław Czaja jest obecnie trenerem siatkarek I-ligowej Skry Bełchatów. Prowadzony przez niego zespół pokonał ostatnio Legionovię 3:1.

Jesteśmy w czołówce tabeli choć zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy kandydatami do awansu do Ligi Siatkówki Kobiet – powiedział mistrz świata z 1974 roku. – Silne składy mają Wisła, Piast czy Dąbrowa Górnicza. Widać teraz jak wielki wpływ na poziom gry krakowskiej drużyny miało przyjście Magdaleny Śliwy. Stanowi ona połowę wartości Wisły. Młodsze koleżanki poczuły się znacznie pewniej u jej boku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved