Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Przed meczem AZS PWSZ Nysa – Avia Świdnik

I liga: Przed meczem AZS PWSZ Nysa – Avia Świdnik

Avia przegrała sześć spotkań z rzędu. W wyjazdowym meczu z wiceliderem I ligi AZS PWSZ Nysa, świdniczanie chcą przerwać tę fatalną passę, choć jadą na mecz mocno osłabieni.

Zespół trenera Krzysztofa Lemieszka ostatnio zawodzi. W Pucharze Polski Avia przegrała cztery ostatnie spotkania, a w pięciu meczach ligowych zgromadziła zaledwie siedem punktów i zajmuje dopiero ósme miejsce w tabeli. W poprzednich dwóch kolejkach ligi świdniczanie, którzy grali bez kilku podstawowych zawodników, nie wygrali nawet seta. Najpierw ulegli na wyjeździe Płomieniowi Sosnowiec 3:0, a w środę w takim samym stosunku przegrali u siebie z Jokerem Piła. – Nie jest dobrze. Gramy słabo, a chłopców dręczą kontuzje i przeziębienia. W dzisiejszym meczu każdy wygrany przez nas set będzie cieszył – mówi Sławomir Czarnecki, II trener Avii.

Do Nysy świdniczanie pojechali w zaledwie ośmioosobowym składzie. W meczu nie wystąpią Tomasz Bogusz i Mariusz Kowalski, którzy od kilku dni mają wysoką gorączkę, a kontuzję ścięgna Achillesa ciągle leczy rozgrywający Avii Marcin Ogonowski.

Obie drużyny już raz grały ze sobą w tym sezonie. Górą okazali się świdniczanie, którzy wyeliminowali AZS PWSZ z rozgrywek o Puchar Polski, wygrywając u siebie 3:1. Trener Czarnecki podkreśla jednak, że zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu są akademicy z Nysy: -Co prawda wygraliśmy z nimi także w poprzednim sezonie i to nawet dwa razy, ale do tamtych spotkań nie ma co wracać. W tym roku AZS wzmocnił się kilkoma świetnymi siatkarzami, a ze starej pierwszej szóstki mało kto został – przypomina.

AZS przegrał w tym sezonie tylko jeden mecz – z Płomieniem Sosnowiec i z 12. punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Mimo początkowej słabej postawy Avii, spotkanie to zapowiada się interesująco, a dodatkowym smaczkiem meczu ma być występ w drużynie gospodarzy Marcina Krysia, który jeszcze na wiosnę bronił barw świdnickiej Avii.

źródło: gazeta.pl