Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trener z Galerii Sław selekcjonerem reprezentacji?

Trener z Galerii Sław selekcjonerem reprezentacji?

Legendarny Holender, Arie Selinger - trenerem, Andrzej Niemczyk - jego współpracownikiem. Ten duet ma prowadzić reprezentację siatkarek podczas igrzyskach w Pekinie. Władze PZPS-u jeszcze nie podjęły ostatecznej decyzji, ale taki właśnie wariant bardzo poważnie rozważają.

Selinger przebywa teraz na mistrzostwach świata w Japonii, jednak w telefonicznych rozmowach potwierdza, że jest gotów przejąć polską reprezentację. – Rozmawialiśmy z nim. To wszystko – przyznaje Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Skąd pomysł z Selingerem? Wczoraj prezes PZPS oświadczył, że Andrzej Niemczyk nie zostanie odsunięty od kadry. Wpływ miała na to m.in. opinia zawodniczek, które wymieniając przyczyny klęski na mundialu w Japonii, zaczynały od nieobecności Niemczyka. Poparcie dla trenera, z którym Polki wygrały dwa mistrzostwa Europy, wyrazili także kibice, którzy pojechali we wtorek na Okęcie, by powitać wracające z mistrzostw siatkarki. Przy okazji dostało się wiceprezesowi związku Waldemarowi Wspaniałemu, który pojechał do Japonii w roli koordynatora, a po ostatniej porażce oskarżył o niepowodzenia Niemczyka. Kibice wywiesili na lotnisku transparenty „Wspaniały, ręce precz od Złotek”, niektórzy rzucali w niego jajkami.Niemczykowi najprawdopodobniej powierzone zostanie stanowisko koordynatora reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych, także tej najważniejszej. A ponieważ Selinger i Niemczyk od lat się znają, mogliby porozumieć się bez problemu.

Polskim siatkarkom potrzebny jest fachowiec, który wydobędzie z naszych dziewczyn wszystko, co najlepsze – twierdzi wymijająco Niemczyk pytany, kto powinien poprowadzić Złotka.

Selinger nie odbierał wczoraj telefonu, obserwował spotkanie o 5. miejsce MŚ Holandia – Japonia. Pierwszą z tych reprezentacji prowadzi syn Selingera – Avital, a kandydat na selekcjonera Złotek od kilku lat pracuje w Japonii w ligowym klubie z Kobe.

Na wariant z Selingerem i Niemczykiem musi się zgodzić zarząd związku, nie tylko sam Przedpełski. Wczoraj prezes oświadczył, że być może w tej sytuacji PZPS zrezygnuje z konkursu na selekcjonera. Propozycje mogą też dostać Włosi – Marco Bonitta, z którym jego rodaczki zdobyły przed czterema laty mistrzostwo świata, i Masimo Barbolini, który dziś z Włoszkami zagra o brązowy medal przeciwko Serbii. Gdyby zwyciężyła opcja włoska, stanowisko asystenta zaproponowano by Magdalenie Śliwie, która kilka lat grała na Półwyspie Apenińskim i bardzo dobrze zna koleżanki, z którymi zdobywała mistrzostwo Europy.

Zdaniem Przedpełskiego PZPS potrzebuje teraz kilku tygodni do namysłu. – Prosimy o ciszę, chcielibyśmy w spokoju zastanowić się nad tym, co się stało. Niech każdy uderzy się w pierś, a z trenerem Niemczykiem nie zakopujemy wojennego topora, bo go nigdy nie wykopaliśmy – zakończył wczorajszą debatę w Polsacie Sport prezes związku.

Zobacz również:

Sylwetka Arie Selingera

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved