Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Sylwia Pycia: Chcę chociaż trochę odpocząć

Sylwia Pycia: Chcę chociaż trochę odpocząć

Sylwia Pycia, po występach na mistrzostwach świata, w końcu będzie mogła zapoznać się ze swoim nowym klubem. Po krótkim odpoczynku zacznie pracę z zespołem. Czasu na zgranie jest bardzo mało - liga rusza już za dwa tygodnie.

Reprezentacja na mistrzostwach świata zajęła miejsca od 13. do 16.

Sylwia Pycia:Ponieśliśmy klęskę i tyle. Szczerze powiedziawszy, cieszę się, że już jest po wszystkim i jestem w domu.Ale dlaczego tak słabo wypadłyście? Cele były znacznie wyższe.

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. W ogóle cały ten sezon był strasznie ciężki. Ostatecznie chyba różne problemy ponakładały się na siebie i wyszło tak źle. Były kłopoty zdrowotne poszczególnych siatkarek, a poza tym doszło do zmiany trenera. To wszystko złożyło się na tragiczny efekt końcowy podczas mistrzostw w Japonii.

Czy wynik byłby lepszy, gdyby nie doszło do zmiany trenera?

Nie mam pojęcia, jakby się wtedy to wszystko potoczyło – lepiej czy gorzej. Na pewno trener Niemczyk miał jakiś plan, to on odpowiadał za cały cykl naszych przygotowań. Być może, gdyby prowadził nas od początku do końca, byłoby inaczej. A czy wynik byłby lepszy, sama nie wiem.

Nadal chcesz grać w reprezentacji?

Jeżeli będę powoływana, to oczywiście chcę grać. Zrobił się jakiś niepotrzebny szum wokół mojej wypowiedzi po mistrzostwach świata. Nie stwierdziłem w niej, że nie chcę grać w reprezentacji, tylko po prostu na razie nie wiem, jaka będzie jej przyszłość. Kto będzie trenerem i jak się to wszystko potoczy.

Kto Twoim zdanie powinien zostać nowym trenerem kadry? Czy powinien to być szkoleniowiec z Polski, czy może ktoś z zagranicy?

Wydaje mi się, że żaden trener z Polski nie będzie w stanie na razie zastąpić trenera Niemczyka i powtórzyć sukcesy, jakie on osiągnął z reprezentacją. Z drugiej strony nie wiem, czy szkoleniowiec z zagranicy będzie lepszy. Decyzję podejmie związek i to tam powinni się teraz martwić. Nas pewnie nikt nie będzie pytał się o zdanie.

W Białymstoku też jest zawirowanie wokół trenera. Czesława Tobolskiego zastąpił dotychczasowy drugi trener reprezentacji Marian Kardas.

Nie mam pojęcia, dlaczego została podjęta taka decyzja, ponieważ byłam poza tym wszystkim. Muszę jednak przyznać, że decydując się na grę w Białymstoku, dałam się przekonać także z uwagi na trenera Tobolskiego. Słyszałam bowiem o nim bardzo dobre opinie. Jak widać, nie będzie mi dane z nim współpracować. Z kolei jeżeli chodzi o trenera Kardasa, to nie mogę powiedzieć o nim złego słowa. Jednak w reprezentacji był on jednak drugim trenerem, a samodzielne prowadzenie zespołu, to zupełnie inna sprawa. Dlatego naprawdę trudno jest mi go ocenić. Mam nadzieję, że był to dobry krok i wyjdzie na korzyść drużynie.

A kiedy sama dołączysz do zespołu z Białegostoku?

Najprawdopodobniej w środę. Najpierw muszę się przeprowadzić do Białegostoku i chcę chociaż trochę odpocząć. Chciałabym pobyć kompletnie poza sportem, zająć się zupełnie czymś innym, na razie zapomnieć o siatkówce.

Rozgrywki ligowe ruszają jednak już 2 grudnia. Nie obawiasz się, że nie zdążysz się zgrać z nowymi koleżankami?

Występ na mistrzostwach świata kosztował mnie naprawdę sporo wysiłku, zarówno jeżeli chodzi o sprawy fizyczne, jak też psychikę. Potrzebuję chwili przerwy. Na pewno nie zapomnę przez ten czas, jak gra się w siatkówkę. Poza tym na zgrupowaniu kadry ćwiczyłam przecież z Martą Plutą, a więc powinno być dobrze.

Autorem wywiadu jest Tomasz Piekarski

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved