Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams nadal niepokonani w rozgrywkach ligowych

Ryerson Rams nadal niepokonani w rozgrywkach ligowych

Drużyna Ryerson Rams, prowadzona przez Mirka Porosę, w ubiegły weekend wygrała dwa kolejne mecze w lidze OUA. W sobotę Rams wygrali 3:2 z McMaster Maruders, a w niedzielą rozprawili się gładko w trzech setach z Guelph Gryphons.

Zajmująca obecnie 7. miejsce w krajowym rankingu CIS, drużyna Ryerson Rams, pokonując w miniony weekend w meczach wyjazdowych McMaster Marauders i Guelph Gryphons, osiągnęła świetny rekord na starcie ligi OUA. Obecnie Rams mają na koncie sześć zwycięstw w sześciu rozegranych spotkaniach.

W sobotnim meczu z Maruders nie było łatwo. Ryerson przegrali pierwszego seta, a potem przegrywali także 1:2 w setach. Ale czwarty i piąty set należał do nich. Tie-break był naprawdę emocjonujący. Maruders prowadzili w końcówce 16:15, ale ostatnie trzy akcje skończyli udanie Rams, wygrywając 18:16 i 3:2 w meczu. Ryan Vandenburg zdobył w tym meczu 23 punkty, natomiast Matt Fugard dołożył 11 “oczek”.

W niedzielnym meczu, Rams mieli nieco słabszego rywala – Gryphons. Stosując zmienny atak, dali sobie radę bez problemu, wygrywając 3:0. Ponownie Najlepiej punktował Ryan Vandenburg, zdobywca 11 punktów. Roger Marszalek i Oleh Kovalchuk zdobyli w tym meczu dla Rams po 5 punktów. Wspaniałymi rekordami w lidze OUA może pochwalić się Ryan Vandenburg, który jest liderem klasyfikacji na najlepiej atakującego zawodnika (4.73 punktu z ataku w secie) i na najlepiej punktującego zawodnika (5.64 punktu w secie).

Wyniki ostatniego weekendu

- sobota, 11 listopada:
Ryerson Rams – McMaster Maruders 3-2 (14-25, 26-24, 19-25,
                                      25-21, 18-16)

- niedziela, 12 listopada:
Ryerson Rams – Guelph Gryphons 3-0 (25-18, 25-19, 25-15)

W tym tygodniu Rams grają dwa mecze u siebie. W sobotę, 18 listopada, podejmują słaby zespół RMC, który w dotychczas rozegranych siedmiu meczach, poniósł siedem porażek. Ale w niedzielę, 19 listopada, kibiców Rams czekają duże emocje. Ich ulubieńcy podejmą bowiem drugą niepokonaną do tej pory drużynę z ligi OUA – Queen’s Golden Gaels, która ma na koncie już siedem zwycięstw. Niedzielny mecz będzie więc pojedynkiem o zachowanie statusu drużyny niepokonanej.