Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Podsumowanie 6. kolejki I ligi kobiet

Za nami 6 kolejka spotkań I ligi kobiet. Mecz kolejki rozegrał się w Chorzowie gdzie Sokół po zaciętym boju uległ w tie-breaku drużynie z Dąbrowy Górniczej. W innych meczach wygrali faworyci. Choć zaskoczeniem jest tak gładka wygrana Chemika z UMKS-em w Łańcucie.

Sokół Chorzów – MMKS Dąbrowa Górnicza 2:3

(20:25, 17:25, 25:19, 25:20, 13:15)

W meczu kolejki MMKS Dabrowa Górnicza nie bez trudu pokonał w Chorzowie tamtejszy Sokół. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Waldemara Kawki i jego teamu. Przyjezdne brylowały w każdym z elementów. Ich gra była bardziej poukładana co przełożyło się na wygraną w pierwszych dwóch setach. Później nastąpił niesamowity zwrot w grze Sokoła. Chorzowianki zaczęły w końcu skutecznie atakować i dobrze bronić. Do tego świetna gra w polu zagrywki spowodowała iż następne dwie partie należały już do gospodyń. Tie-break zaczął się znów po myśli MMKS-u. Mimo siedmiopunktowej starty chorzowianki doprowadziły do remisu. Gdy kibice Sokoła już myśleli, że sprawdzi się stare dobre powiedzenie „kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 3:2”, dąbrowianki zdobywają kolejne dwa punkty i wygrywają cały mecz.

Więcej o meczu

UMKS Łańcut – Chemik Police 0:3

(18:25, 14:25, 16:25)

Czarne chmury zbierają się nad drużyną z podkarpacia i jej trenerem. UMKS odniósł kolejną porażkę i to wcale z niezbyt silnym przeciwnikiem. Podopieczne Mariusza Bujka grały bez większego obciążenia psychicznego i to przełożyło się na wynik. Wygrana zapewne cieszy włodarzy Chemika. Młody i ambitny beniaminek poczyna sobie całkiem nieźle i wyrasta na tzw. średniaka w pierwszej lidze. Tłumacząc poczynania siatkarek z Łańcuta można powiedzieć że zbyt bardzo chciały wygrać i grały znacznie z większym obciążeniem niż ich przeciwniczki. Teraz czasu na analizę na pewno nie będzie gdyż już w sobotę następny mecz. Tym razem UMKS udaje się w daleką wycieczkę do Rumii na pojedynek z tamtejszym TPS-em.

Legionovia Legionowo – Skra Bełchatów 1:3

(20:25, 21:25, 25:23, 22:25)

Mecz bez historii. Bełchatowianki w zasadzie bez problemu pokonały odradzająca się Legionovię. Gospodyniom udało się co prawda ugrać seta. Jednak w przypadku meczów Skry to już w zasadzie normalka, gdyż bełchatowianki właśnie w takich meczach traciły po jednym secie. Trenera Wiesława Czaję cieszą kolejne trzy punkty. Natomiast szkoleniowiec Legionovii musi zrobić wszystko, aby w końcu zespół się przełamał i zaczął zdobywać punkty. Gdyż tylko wtedy będzie można myśleć o utrzymaniu w gronie pierwszoligowców.

KSZO Ostrowiec Św – TPS Rumia 3:1

(28:26, 25:18, 16:25, 25:18)

Ostrowczanki w 6. kolejce spotkań sparowały się z jedną ze słabszych drużyn tych rozgrywek. Podopieczne Jarosława Bodysa zagrały pewnie i konsekwentnie nie lekceważąc rywala i choć w trzecim secie zdarzyły się chwile przestoju i braku koncentracji, dzięki czemu rumiankom udało się go wygrać. To już w czwartym nie dały żadnych szans rywalkom. KSZO, zatem zdobyło kolejne ważne trzy punkty i umocniło się na wysokim czwartym miejscu tuz za Piastem Szczecin.

SMS Sosnowiec – Start Łódź 3:1

(20:25, 25:19, 25:17, 25:13)

Sosnowiczanki zrehabilitowały się za ostatnią fatalną porażkę w Dąbrowie Górniczej i pokonały najsłabsza drużynę I ligi Start Łódź. Mecz rozpoczął się od niespodziewanej wygranej w pierwszym secie łodzianek. Jednak później podopieczne Andrzeja Urbańskiego wzięły się ostro do roboty i już w następnych setach to one były górą.

SPS Politechnika Częstochowska – Piast Szczecin 0:3

(22:25, 10:25, 19:25)

Ten mecz rozegrały siatkarki z Częstochowy przy okazji meczu z Chemikiem w Policach