Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Strefowe podsumowanie spotkań o miejsca 5-12

MŚ: Strefowe podsumowanie spotkań o miejsca 5-12

Chiny, Kuba, USA i Niemcy to zwycięzcy spotkań o miejsca piąte, siódme, dziewiąte i jedenaste. Mecze ostatniego dnia rozstrzygały się dość jednostronnie. Jedynie Turcja zdołała urwać seta Stanom Zjednaczonym, z pozostałych parkietów zespoły schodziły po szybkich trzech partiach.

W meczu o piąte miejsce gospodynie turnieju Japonki spotkały się z reprezentacją Chin. Miejscowym zawodniczkom zabrakło jednak sportowych argumentów, by zadowolić publiczność zgromadzoną na hali. W każdym secie Chinki kontrolowały jego przebieg i mimo rozluźnień w końcówkach, kiedy to Japonki dochodziły rywalki, podopieczne Chen Zhonghe spokojnie kończyły partię. Potwierdził to chiński trener na konferencji prasowej, mówiąc jak ważne było zakończenie turnieju zwycięstwem. Dodał, że motywacja była dziś ważniejsza niż umiejętności i pomimo słabszych momentów, jego zawodniczkipotrafiły się uspokoić i wygrać.

Chiny – Japonia 3:0

(25:19, 25:22, 25:22)

Chiny: – Wang, Feng, Yang, Liu, Zhou, Xu, Zhang Na (libero) oraz Chu, Li Shan,

Japonia – Takeshita, Takahashi Miyuki, Sugiyama, Araki, Kimura, Oyama, Sugayama (libero) oraz Horai, Takahashi Midori

Podobnie jak Japonki Chinkom, Holenderki nie sprostały w meczu o siódme miejsce Kubankom. Siatkarki z Ameryki zagrały bardzo spokojnie i tylko w trzecim secie pozwoliły nawiązać walkę Europejkom, kiedy to Holenderki grały równorzędnie z rywalkami do stanu 21:21. Kubanki nie pozwoliły jednak sobie odebrać zwycięstwa i wygrały 25:23, a cały mecz 3:0. Po meczu zarówno trener Kubanek jak i kapitan tej reprezentacji zgodnie potwierdzili, że mecz był trudny, a Holandia to silna drużyna. Z kolei trener Holandii Avital Selinger stwierdził, że nie spodziewał się spotkania z Kubą w walce o 7. miejsce, a jego zawodniczki nie sprostały jednej z najlepszych drużyn na świecie.

Kuba – Holandia 3:0

(25:22, 25:16, 25:23)

Holandia: Staelens Ch., Wensink, Flier, Fledderus, Visser, Stam, van Tienen (libero) oraz Blom, Orsel, Meijners, Staelens K.

Kuba: Ruiz, Santos, Carrillo, Gonzalez, Ramirez, Calderon, Arredondo (libero) oraz Ortiz, Mesa, Carcases

Turczynki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia obejmując trzypunktowe prowadzenie po skutecznych zagrywkach i atakach Neslihan Darnel. Przy stanie 13:10 o czas poprosił szkoleniowiec USA co przyniosło rezultat. Amerykanki zaczęły stopniowo odrabiać straty. Po ataku Nancy Metcalf wyszły na prowadznie 20:19 i ostatecznie zwyciężyły 25:23. Mocno poirytowane Turczynki od początku drugiej odsłony ponownie dominowały na boisku, prowadząc 8:4 jednak bardzo dobra gra blokiem USA ponownie sprawiła, że w końcówce zespół doprowadził do wyrównania 20:20. Turczynki nie pozwoliły jednak po raz kolejny wydrzeć sobie zwycięstwa, po skutecznym bloku Esry Gumus zwyciężyły 25:22, doprowadzając do remisu 1:1 w setach. Dwie ostatatnie, bliźniaczo podobne do siebie partie były dla Amerykanek właściwie tylko formalnością. Zespół przejął kontrolę nad meczem prowadząc w trzecim secie 20:12. Trener Turczynek, Resat Yaziciogullari zdjął z boiska swoją gwiazdę Neslihan Darnel, która była coraz mniej skuteczna. Zawodniczka wróciła co prawda na boisko w parti czwartej, ale nie była w stanie pomóc koleżankom, które przegrały 25:17 oraz 25:16 i cały mecz 1:3.

USA – Turcja 3:1

(25:23, 22:25, 25:17, 25:16)

USA: Scott Danielle, Haneef Tayyiba, Bown Heather, Wilkins Katherine, Ah Mow-Santos Robyn, Metcalf Nancy Drury Sarah oraz Davis Nicole.

Turcja: Ozcelik Ozlem, Ozbek Aysun, Hanikoglu Natalia, Gumus Esra, Agca Elif, Darnel Neslihan, Kayalar Gulden oraz Hakyemez Deniz, Kirdar Gozde, Erdem Eda, Tokatlioglu Seda.

W meczu o jedenastą pozycję spotkały się zespoły Niemiec oraz Tajwanu. Niemki prowadziły od początku meczu, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną reprezentantki Tajwanu zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie 8:7 dzięki zagrywkom Kou Nai Han. Szybko jednak Niemki odzyskały kontorle nad setem. Przy stanie 19:12 o czas poprosił szkoleniowiec Tajwanu, jednak nie wiele pomogło to jego zawodniczkom. Mecz, który trwał zaledwie godzinę i cztery minuty z każdą chwilę stawał się coraz bardziej jednostronnym widowiskiem, z dominującą ekipą z Europy. Reprezentacja Tajwanu nie potrafiła znaleźć skutecznej drogi na przeciwstawienie się swoim rywalom. Najlepiej oddają to wyniki poszczególnych setów, w których Niemki nie pozwoliły rywalkom dojść nawet do dwudziestu punktów. Pewna wygrana 3:0 dała reprezentacji Niemiec 11.miejsce w końcowej klasyfikacji.

Niemcy – Tajwan 3:0

(25:15, 25:19, 25:15)

Niemcy: Weiß Kathleen, Dumler Cornelia, Fürst Christiane, Grün Angelina, Thumm Birgit, Ssuschke Corina, Tzscherlich Kerstin oraz Hart Tanja, Kozuch Margareta

Tajwan: Lin Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Han, Chen Shu Li, Lin Ching I, Wu Hsiao Li Szu Hui Fang oraz Yeh Hui Hsuan, Chen Hui Chen, Chiu Wen Ying, Juan Pei Chi