Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Hymn – nie dla wszystkich – narodowy

MŚ: Hymn – nie dla wszystkich – narodowy

Hymn odegrany podczas meczu to bardzo wzruszający moment zarówno dla trenera jak i dla zawodników. Wśród szkoleniowców zespołów z grupy B są jednak tacy, którzy muszą uważać, by... nie odśpiewać złego hymnu.

Zarówno trener Portorykańczyków, jak i szkoleniowiec Polski Raul Lozano pochodzą z Argentyny, która również została przydzielona dogrupy B. Z kolei polski szkoleniowiec Egiptu – Grzegorz Ryś będzie słuchał Mazurka Dąbrowskiego jako trener przeciwnej drużyny.

Trener Lozano przyznaje, że jest ciężko, kiedy słyszy się pierwsze akordy hymnu narodowego stojąc po drugiej stronie siatki.Czasami czujesz coś bardzo głębokiego w środku, coś, czego nie jesteś w stanie wyjaśnić. Nie jest to jednak dla mnie nowość, z podobną sytuacją musiałem się zmierzyć, kiedy byłem szkoleniowcem Hiszpanii. To, że jestem Argentyńczykiem nie będzie miało dla mnie znaczenia. Zrobie co mogę dla Polski – mówi szkoleniowiec.

Jak przypomina oficjalna strona FIVB, Raul Lozano to pierwszy zagraniczny trener reprezentacji Polski. Argentyńczyk jest bardzo zadowolony ze swojej pracy z Polakami. – Czuję się bardzo dobrze trenując ten zespół. Siatkarze są prawdziwymi profesionalistami – ocenił Argentyńczyk.

Lozano za szczęśliwe uważa okoliczności, które doprowadziły go do pracy z reprezentacją europejską. – Polska siatkówka staje się coraz bardziej popularna. Myślę, że „pobijemy” piłkę nożną pod względem popularności – kończy nieco przekornie szkoleniowiec.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved