Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marian Kardas nowym trenerem AZS Białystok

Marian Kardas nowym trenerem AZS Białystok

Marian Kardas który pomagał ostatnio Ireneuszowi Kłosowi w reprezentacji Polski siatkarek jest nowym trenerem AZS-u Białystok. Zastąpił on na tym stanowisku Czesława Tobolskiego.

Po fatalnych występach w Pucharze Polski wiadomo było, że Czesław Tobolski już długo z zespołem nie popracuje. Na jego następcę wytypowaliśmy Mariana Kardasa. Trafiliśmy w dziesiątkę. Wczoraj 44-letni trener podpisał umowę z AZS-em. Kontrakt obowiązuje do końca sezonu, z opcją przedłużenia.

Cieszę się, że będę tu pracował. W Białymstoku jest bardzo dobry klimat dla żeńskiej siatkówki – mówi „Współczesnej” Kardas. – W zespole są ograne siatkarki, ale drużyna jako całość debiutuje w lidze. Efekty mojej pracy będzie widać po pewnym czasie. Znakomicie byłoby zakwalifikować się do pierwszej czwórki – dodaje trener.Do inauguracji ekstraklasy zostało 2,5 tygodnia. Kardas pracę z AZS-em zacznie od meczów pucharowych. Wciąż jest szansa awansować do turnieju finałowego. – Z dziewczynami spotkam się w czwartek w Pile bezpośrednio przed turniejem pucharu Polski – mówi trener. – Na miejscu przeprowadzimy dwa treningi, a potem rozegramy trzy mecze. Wszystkie spotkania nagramy.

Nowy szkoleniowiec zna siatkarki, które przebywały na zgrupowaniach kadry, czyli… większość nowych dziewcząt w drużynie. W Pile po raz pierwszy zobaczy w akcji Białorusinki Olgę Palczewską i Lenę Hendzel oraz zawodniczki grające w AZS w poprzednim sezonie.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved