Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > IV Mistrzostwach Powiatu Oleckiego

IV Mistrzostwach Powiatu Oleckiego

Siatkarze Liceum Ogólnokształcącego w Olecku zwyciężyli w IV Mistrzostwach Powiatu Oleckiego. Mistrzowie w dziewięciu meczach oddali rywalom tylko jednego seta. Do mistrzostw po raz pierwszy włączyli się siatkarze z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych.

Tytułu mistrzowskiego sprzed roku broniła drużyna Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych, którą opiekuje się Jerzy Wrzyszcz. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach. Gospodarzem pierwszego turnieju był mistrz powiatu z 2005 roku, który w meczu inaugurującym zawody przegrał nieoczekiwanie 0:2 z debiutującą w mistrzostwach drużyną OS-W (trener Regina Jakubowska). Niesiony zwycięstwem zespół OS-W w drugim swoim występie pokonał 2:0 siatkarzy Zespołu Szkół Technicznych.

Największe powody do zadowolenia miała drużyna LO. Licealiści w trzech pojedynkach kolejno 2:0 ograli drużyny ZST, ZSLiZ oraz OS-W. Gospodarze w ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju po zaciętej grze wygrali 2:1 z ZST. Drugi etap mistrzostw rozegrano w sali gimnastycznej LO. Prowadzący w rozgrywkach licealiści powiększyli swój dorobek o 6 punktów po trzech kolejnych wygranych 2:0 z ZST (25:16,25:19), z OS-W (25:13,25:19) i ZSLiZ (25:21, 25:23). Tym razem gorzej wiodło się siatkarzom OS-W, którzy najpierw nie sprostali drużynie ZSLiZ, z którą przegrali 0:2 (24:26,19:25), a potem ulegli 1:2 zespołowi ZST (13:25, 25:20,12:15).

Wielu emocji dostarczył kibicom mecz pomiędzy ZST i ZSLiZ. Pierwszego seta popularna drużyna „zawodówki” gładko wygrała do 9, ale później wiodło się jej już gorzej. W drugim secie uległa do 21, a w tie breaku przegrała do 11. Przed trzecim i ostatnim turniejem mistrzowskim siatkarze LO z 12 punktami mieli już tytuł mistrzowski „w kieszeni”. Pozostałe zespoły miały co najwyżej szanse na wicemistrzostwo. Tym razem gospodarzem zawodów była drużyna ZST.

Faworyt swój sukces w mistrzostwach przypieczętował trzema kolejnymi zwycięstwami. LO dwukrotnie wygrało 2:0 z ZST ( 25:15,25:20) i OS-W (25:15,25:16). Świeżo upieczeni mistrzowie powiatu trudniejszą przeprawę mieli z siatkarzami ZSLiZ, którzy „urwali” im jednego seta. Siatkarze LO wygraną zapewnili sobie dopiero w tie breaku wygranym 15:9. – Zrobiliśmy postępy, bo w ubiegłym roku dwukrotnie przegraliśmy z ZSLiZ i tylko raz z nimi wygraliśmy – mówi Wojciech Pilichowski. – Wygraliśmy zdecydowanie wszystkie dziwięć spotkań.

Drugie miejsce zajął zespół ZSLiZ, który w dwóch ostatnich spotkaniach pokonał 2:0 (25:17,25:19) OS-W i 2:1(25:14,23:25,15:10) ZST. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZST po wygraniu 2:0 (25:17,25:19) z OS-W. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Grzegorz Daniłowicz (LO)