Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Grzegorz Szymański: Nie nastawiamy się na łatwe mecze

Grzegorz Szymański: Nie nastawiamy się na łatwe mecze

- Właściwie, to nie widać wielkiej różnicy między nami a Brazylijczykami - tak bardzo odważnie twierdzi atakujący reprezentacji Polski Grzegorz Szymański, w przededniu mistrzostw świata siatkarzy, które jutro rozpoczynają się w Japonii.

Jesteście gotowi na walkę o medale?

Myślę, że tak. Wykonaliśmy ogrom pracy, która musi teraz procentować. Każdy z nas myśli, że będzie w czwórce, i jest to realne. Nawet w sparingach z Brazylijczykami nie było widać różnicy. Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2, ale tak naprawdę to byliśmy lepsi. Dzień później wygrali 3:1, może dlatego że zagrał Giba… Choć wszystko zależy od dyspozycji dnia.Co przywieziecie z Japonii oprócz pamiątek?

Oprócz pamiątek, oczywiście medal. Spróbujemy zrobić to dla kibiców.

Jak wygląda pierwsza szóstka?

Ona ukształtowała się już wcześniej, jeszcze w Polsce. Na przyjęciu Winiarski i Świderski, atakującym jest Wlazły, środek to Pliński i Kadziewicz, rozegranie Zagumny i libero Gacek.

Czyli ty będziesz strażakiem w razie pożaru?

Chciałbym, żeby się nigdy nie paliło, ale wiem, że będę potrzebny. To jest długi turniej, trzeba rozegrać 11 spotkań. Nie można grać tylko pierwszą szóstką, ważne, by dysponować wyrównaną dwunastką, a my taką mamy.

Kontuzje, problemy z aklimatyzacją, niedyspozycje?

Jesteśmy tu już trzeci tydzień. Wszystko jest super. Nie mamy problemów ze snem ani z kontuzjami. Jesteśmy zdrowi i odliczamy godziny do pierwszego meczu.

Kto będzie najtrudniejszym przeciwnikiem?

Trudno będzie z Argentyną – to na pewno nie są chłopcy do bicia. Japończycy grają u siebie i też będą groźni. Z każdym trzeba zagrać dobrze. Nie nastawiamy się na łatwe mecze.

Coś cię denerwuje w Japonii?

Nic. Wszystko jest super, no może poza jedną rzeczą. Trzeci tydzień nie widzę rodziny, a to trochę długo, doskwiera mi straszna tęsknota. Ale przynajmniej na kolację podają sushi, a ja je bardzo lubię (śmiech).

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved