Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa Gedania gra ostatni turniej Pucharu Polski

Energa Gedania gra ostatni turniej Pucharu Polski

Gdańszczanki już przed tygodniem zapewniły sobie awans do turnieju finałowego, więc w Pile mogą zagrać na luzie. Nie znaczy to oczywiście, że odpuszczą rywalkom. Po pierwsze wciąż muszą udowadniać, że po awansie do Ligi Siatkówki Kobiet należy im się szacunek.

Różnica między naszą ekstraklasą a pierwszą ligą jest bowiem tak wielka, że awans Energi Gedania, nawet w piorunującym stylu, na nikim nie zrobił wrażenia. Gra w Pucharze Polski szybko zmieniła jednak nastawienie rywalek do tworzonej z problemami drużyny.

Potraktujemy ten turniej szkoleniowo. Przede wszystkim osiągnęliśmy już zakładany cel i awansowaliśmy. A poza tym nie pojedziemy do Piły w pełnym składzie – mówi trener siatkarek Leszek Milewski. W drużynie zabraknie Emilii Reimus, która wciąż ma problemy z kontuzjowanym barkiem. Ten uraz ciągnie się za nią od dłuższego czasu i słusznie uznano, że czas najwyższy, aby uporać się z nim raz na zawsze, aby nie odnowił się podczas ligowych rozgrywek. – Lekarze prognozują, że przerwa potrwa około dwóch tygodni, więc na ligę powinna być gotowa – mówi Milewski.W Pile powinna zadebiutować w Gedanii Małgorzata Niemczyk. Była reprezentantka Polski, która świetnie zaaklimatyzowała się w zespole, zagra, jeśli zdąży zrobić wszystkie badania lekarskie, niezbędne do zgłoszenia jej do rozgrywek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved