Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wraca liga – Skra II gra z Płomieniem…

Wraca liga – Skra II gra z Płomieniem…

Na środę zaplanowana została szósta kolejka Pierwszej Ligi Mężczyzn. Dla Skry II będzie to jednak dopiero druga potyczka w tych rozgrywkach, a pierwsza na własnym parkiecie.

Jak wiadomo bełchatowska rezerwa jako jeden z dwóch zespołów z niższej klasy rozgrywkowej (obok Avii) zmagała się w Pucharze Polski. Najwyższy czas powrócić do ligowych zmagań, a powrót, trzeba przyznać, jest z niezwykle mocnym akcentem – w środę Skra II zagra z Płomieniem Sosnowiec.

Bełchatowskie rezerwy mają już za sobą występ w Pucharze Polski. Awans do fazy grupowych tych rozgrywek był dużym sukcesem, a warto nadmienić, że na drodze bełchatowian stanął wtedy właśnie… Płomień Sosnowiec, z którym Skra uporała się w czterech setach. Sam jednak występ w tym etapie pozostawiał wiele do życzenia. Skra II wygrała co prawda jedno spotkanie (w dodatku z pierwszym składem z Skry), jednak w ośmiu meczach z Mostostalem i Chemikiem nie zdołali ugrać nawet seta. Tak czy inaczej pojedynki z zespołami PLS-u były dla młodej ekipy Sławomira Augustyniaka znakomitym przetarciem i powinno owocować w lidze.Trzeba przyznać, że bełchatowianie mają iście „mocny powrót do sezonu”. Środowy rywal jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce. Nie można zapominać, że Płomień to jedyny zespół z Polski, który zwyciężył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Poza tym jego sukcesy na krajowym podwórku także są znaczące. Kłopoty natury finansowo-organizacyjnej sprawiły, że tak zasłużony klub spadł do Pierwszej Ligi (ba miał nawet przestać istnieć, w związku z fuzją z Energetykiem Jaworzno). Wydaje się jednak, że Płomień powoli powstaje z popiołów i na chwile obecną jest głównym kandydatem do awansu.

Skład zespołu z Sosnowca zmienił się w niewielkim stopniu w porównaniu z zeszłorocznym sezonem. W Sosnowcu postanowili pozostać doskonale znani Rafał Legień i Jakub Łomacz, zawodnicy pamiętający triumfy Płomienia w Pucharze Polski (w tym jeden odniesiony na finałowym turnieju w Bełchatowie…). Poza tym do Bełchatowa zawita również, bardzo dobrze znany w „Brunatnym Mieście” Dariusz Szulik, który przed dwoma laty bronił barw bełchatowskiego klubu. Poza tym w zespole pozostał Marcin Kudłacik, który obok Szulika stanowi o sile sosnowieckiego środka. Na pozycji atakującego wciąż występuje Marcin Grygiel, a rozgrywa pozyskany z Piły Łukasz Jurkojć.

Zespół, który nie był w stanie poradzić sobie w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki, w Pierwszej Lidze radzi znakomicie. Jak do tej pory, sosnowiczanie ulegli jedynie Energetykowi Jaworzno i z 10 punktami przewodzą w ligowej tabeli. O potencjale Płomienia najboleśniej przekonał się AZS Nysa, który uległ podopiecznym trenera Zawieracza 3:0, zdobywając w sumie, 47 punktów, a co ciekawe zespół ten, poza tym spotkaniem, nie stracił żadnego seta…

Czy więc Skra II ma szansę oprzeć się tak mocnemu rywalowi? Oczywiście, co najlepiej pokazała w meczu pucharowym. Tradycyjnie, najwięcej zależeć będzie od dyspozycji Dominika Witczaka i Mikołaja Sarnackiego, którzy w spotkaniu nr 3 ze Skrą I (wygranym przez rezerwy 3:1) odegrali główne role. Debiutancki mecz ligowy przed własną publicznością zapowiada się niezwykle interesująco. Początek dzisiejszego spotkania – godz. 19:30, hala Energia. Wstęp wolny!

Autor tekstu: Kamil Bloda (skra.pl)

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved