Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wiesław Czaja: Wspaniały rosyjski blok

Wiesław Czaja: Wspaniały rosyjski blok

Wielu ekspertów było zachwyconych postawą Rosjanek w ich zwycięskim, półfinałowym spotkaniu z Włoszkami (3:0). Kluczem do sukcesu drużyny Giovanniego Caprary okazał się blok.

Rzadko ogląda się tak fantastyczną grę blokiem – powiedział mistrz świata Wiesław Czaja. – Ten element znokautował Włoszki, odebrał im chęć do gry. Zwykle dużo punktów zdobywa się atakiem, a w tym spotkaniu takim elementem był blok.

Wiesław Czaja wiedział, że Rosja jest silna, ale nie sądził, że aż tak. – W drugim półfinale mmożna było spodziewać zwycięstwa Brazylii – powiedział Wiesław Czaja. – Serbia i Czarnogóra zrobiła co mogła, podejmowała chwilami wyrównaną walkę, ale w ostatecznym rozrachunku musiała polec.Mistrz świata z Meksyku 1974 roku oczekuje i spodziewa się w czwartek wielkiego, siatkarskiego wydarzenia. – Paradoksalnie na niekorzyść Rosji może przemawiać dzisiejsze spotkanie – powiedział Wiesław Czaja. – Trudno uwierzyć, żeby ta sama drużyna w przeciągu 24 godzin zagrała po raz drugi tak kapitalnie. Trzeba też pamiętać, że Brazylijki są lepsze w obronie niż Włoszki. Mogą podbijać ataki Gamowej i jej koleżanek i jak wyprowadzą z tego skuteczne kontry, to mocno osłabią psychikę Rosjanek.

Wiesław Czaja podkreślił, że „kibicować będzie Brazylii, gdyż lubi ten styl gry. Jednak jego zdaniem wynik jest sprawą otwartą.”

Zdaniem mistrza świata w zespole polskim w Japonii zabrakło atmosfery zaufania. – Stało się tak za sprawą odejścia Andrzeja Niemczyka – powiedział. – Zespół musi akceptować trenera. Tego elementu nie można pomijać, gdy PZPS będzie wybierać nowego szkoleniowca kadry.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved