Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > PZPS zaczyna poszukiwania nowego trenera

PZPS zaczyna poszukiwania nowego trenera

Andrzej Niemczyk nie wróci do kadry siatkarek. Ma zostać koordynatorem tworzonej akademii trenerskiej. Nie będzie chyba potrzebny konkurs do wyboru nowego selekcjonera kadry.

We wtorek w Warszawie doszło do niezwykle ważnej rozmowy prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego z byłym trenerem naszej kadry Andrzejem Niemczykiem. – Jestem bardzo zadowolony z rozmowy z Niemczykiem. Udało się wyjaśnić wszystkie nieporozumienia i wypracować plan działań na najbliższe dni. Trzeba opanować atmosferę zawodu, zapewnić spokój dziewczynom, które wróciły z Japonii. Czas też rozpocząć poszukiwania nowego trenera – powiedział prezes PZPS.

W podobnym tonie wypowiadał się wczoraj trener dwukrotnych mistrzyń Europy. – Najważniejszy jest zespół. Musimy uratować tę reprezentację. Ja pozostaję do dyspozycji związku, ale zdaję sobie sprawę, że na stanowisko szkoleniowca trzeba będzie zapewne szukać kogoś nowego, najlepiej z doświadczeniem międzynarodowym w prowadzeniu reprezentacji – przyznał Niemczyk.Dwa główne pytanie dotyczą więc teraz losów utytułowanego trenera i wyboru przyszłego selekcjonera „Złotek”. – Całkiem poważnie myślimy o stworzeniu prawdziwej akademii trenerskiej, która pomogłaby wychowywać nowych, zdolnych szkoleniowców. Andrzej mógłby zostać jej koordynatorem. Rozmawialiśmy już na ten temat i trener ma rozważyć propozycję związku. Kto będzie nowym szkoleniowcem kadry? Na razie za wczesnie na odpowiedź. Musimy zastanowić się nad wyborem. Może nie trzeba będzie wcale rozpisywać żadnego konkursu, a po prostu wybierzemy znanego i cenionego trenera. Na razie musimy jednak rozejrzeć się, kto z potencjalnych kandydatów jest rzeczywiście dostępny i chętny do współpracy z nami – dodał prezes Przedpełski.

Wszystko wskazuje na zatrudnienie kogoś z zagranicy. W ostatnich dniach pisaliśmy już, że wolni są choćby tak uznani trenerzy jak Marco Bonitta, Angiolino Frigioni i Giuseppe Cuccarini z Włoch. – Na razie za wcześnie, by wymieniać nazwiska, ale niedługo wylatuję do Japonii, aby śledzić z bliska przebieg rywalizacji mężczyzn. Na miejscu postaram się poczynić pierwsze ruchy w celu znalezienia nowego opiekuna dziewczyn, nawiązać pierwsze kontakty – przyznał szef siatkarkiego związku.

Przyjmuję na siebie wszystkie błędy. Nawet te, które niekoniecznie popełniłem. Teraz najważniejsze jest dać spokój dziewczynom i poszukać wyjścia z problemów. Nie ma czasu do stracenia, bo pozostało ledwie kilka miesięcy i trzeba grać ważne mecze. Jeśli poważnie porozmawiamy ze wszystkimi siatkarkami, to jestem przekonany, że zarówno Gosia Glinka, jak Dorota Świeniewicz i pozostałe zawodniczki zechcą wrócić do reprezentacji. Nie szukajmy na siłę winnych, ale postarajmy się uratować ten zespół przed igrzyskami w Pekinie. Ja mogę pracowac w innej roli. To nie trener Niemczyk jest tu najważniejszy, ale zawodniczki – stwierdził były opiekun „Złotek”.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved