Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przed MŚ: Grecy wierzą w półfinał, Francuzi nie mniej

Przed MŚ: Grecy wierzą w półfinał, Francuzi nie mniej

Tylko dwa dni zostały do rozpoczęcia mistrzostw świata seniorów. W grupie "B" jedną z piątkowych atrakcji ma być mecz Grecji z Francją. Obie ekipy zapowiadają walkę do ostatniej piłki.

Mój zespół jest bardzo młody, ale wierzę, że możemy znaleźć drogę do Tokio, gdzie rozgrywana bedzie dalsza faza – powiedział trener Greków, Kostas Charitonidis. – Wszystkie zespoły w naszej grupie są silne. Francja, Brazylia, Kuba, Niemcy… musimy je pokonać jeśli chcemy osiągnąć nasze założenia.

Prawie wszyscy moi zawodnicy grają na codzień w lidze greckiej, tylko jeden gra na Słowacji. Mieliśmy na przygotowanie tylko miesiąc czasu, a to nie jest zbyt wiele – dodał grecki szkoleniowiec.Z kolei trener reprezentacji Francji, z którą Grecy zmierzą się w pierwszym meczu, ma nadzieję, że uda mu się utrzymać podczas mistrzostw formę jaką jego drużyna prezentowała podczas Ligi Światowej.

Będziemy się starali podtrzymać jakość naszych występów z Ligi Światowej i zagrać taki sam typ siatkówki – mówi Philipe Blain. – Przegraliśmy z Brazylią wtedy finał 2:3, ale bardzo trudno teraz ocenić się zdarzy. To bardzo trudne i wyczerpujące mistrzostwa. Straciliśmy dwóch zawodników, którzy podczas Ligi Światowej trzymali nagrody indywidualne, zrobiliśmy jednak wszystko, żeby ich godnie zastąpić.

Francuzi w pierwszym meczu zmierzą się Grekami o 8:00 czasu polskiego. W tym samym dniu w grupie „B” Kuba zagra z Brazylia a Niemcy z Australią.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved