Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polskie siatkarki w kraju

Polskie siatkarki w kraju

- Jak już sobie usiądę na kanapie, to będę mogła powiedzieć że jestem w domu - to były jedne z pierwszych słów Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty we wtorkowy, dość późny wieczór, po przylocie do kraju z japońskich mistrzostw świata.

Jednak na lotnisku Okęcie witała nasze siatkarki liczna grupa kibiców, która wznosiła okrzyki „Jesteśmy z Wami”, „Polska białoczerwone” oraz „Chodźcie do nas.”

Obecni w hali przylotów sympatycy kobiecej reprezentacji chcieli powrotu Andrzeja Niemczyka na stanowisko trenera. – Nie przeszkadza mi, że pije i w piciu nadużywa, myślę że mu to nawet pomaga w pracy – mówił z przekonaniem kibic z Warszawy. Był też transparent „Wspaniały ręce precz od Złotek.”Po wyjściu zespołu powtarzały się słowa: musiałyśmy sobie radzić same, było to sportowe rozczarowanie.

Katarzyna Skowrońska-Dolata na pytanie dlaczego tak się stało odpowiedziała: – Grałyśmy słabo i dlatego tak się stało. Po chwili dodała, że takie pytania należy kierować też do ludzi którzy nad nami czuwali i wyznaczali nam sportowe cele.

Na uwagę, że przed mistrzostwami trzeba było pójść do PZPS i twardo powiedzieć, że chcemy trenera Niemczyka Katarzyna Skowrońska-Dolata odpowiedziała: – My nigdy nie miałyśmy na to żadnego wpływu i nie wydaje mi się, żebyśmy kiedykolwiek miały.

Na analizę jest za wcześnie – powiedział trener Ireneusz Kłos po wyjściu z sali odpraw lotniska Okęcie. – Potrzeba troszeczkę czasu, żeby to przemyśleć i dokonać analizy. Na pewno wcześniejsze oczekiwania nie potwierdziły naszej formy. To było spowodowane tym, że zabrakło połowy drużyny. Wydaje mi się, że to jest najważniejsze.

Ireneusz Kłos dodał, że biorąc tę reprezentację zdawał sobie sprawę co bierze na kark, a wyszło tak jak wyszło.

Być może na pytanie dlaczego tak się stało odpowiedzią będą słowa kapitan reprezentacji Joanny Mirek, która po powrocie z Warny z kwalifikacji do Grand Prix mówiła, że osobiście chce, żeby przygotowaniami do mistrzostw świata i w ich trakcie kierował trener Andrzej Niemczyk. Podobnego zdania, jak się okazuje, było kilka innych zawodniczek, które stanowią o sile drużyny.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved