Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Półfinał MŚ: Rosjanki zagrają o złoto

Półfinał MŚ: Rosjanki zagrają o złoto

Drugimi obok Brazylijek finalistkami mistrzostw świata kobiet są Rosjanki. Siatkarki rosyjskie w trzech setach rozprawiły się z Włoszkami, które zmuszone będą grać jedynie o brąz.

Mistrzynie świata nie obronią złotego medalu sprzed czterech lat. Na drodze Włoszkom stanęły Rosjanki, które wręcz zmiotły z parkietu reprezentantki Italli. Trzy, krókie sety, które zadecydowały o sukcesie Rosjanek trwały zaledwie godzinę i sedem minut. Od początku spotkania Rosjanki prowadziły, najpierw trzema punktami, by w końcówce pierwszej partii osiągnąć rezultat 20:16 i ostatecznie zwyciężyć 25:19. Imponująco zagrały również w drugiej odsłonie prowadząc nawet 11:3. Nie pomogły zmiany czynione przez szkoleniowca Włoszek. Zdeterminowane Rosjanki, grały na tyle pewnie, że po dwóch setach prowadziły już 2:0 a Włoszki nie były w stanie w żadnym z nich dojść nawet do dwudziestu punktów. Ostatnia partia również nie zmieniła nic w obrazie gry mistrzyń świata, które wyrównaną walkę potrafiły toczyć tylko do stanu 7:7. Od tego momentu rozpoczęła się ponowna dominacja Rosji, 12:8, 17:12, która ostatecznie zamknęła drogę do finału Włoszkom zwyciężając 25:20 i 3:0 w całym spotkaniu.

Rosja – Włochy 3:0

(25:19, 25:16, 25:20)

Rosja: Borodakova Maria, Shashkova Lioubov, Godina Elena, Gamova Ekaterina, Merkulova Yulia, Akulova Marina, Kryuchkova Svetlana (l) oraz Safronova Natalia, Kulikova Natalia

Włochy: Rinieri-Dennis Simona, Togut Elisa, Anzanello Sara, Paggi Paola, Piccinini Francesca, Lo Bianco Eleonora, Cardullo Paola (l) oraz Ortolani Serena, Fiorin Valentina, Guiggi Martina, Centoni Nadia

Giovanni Caprara (trener Rosjanek): Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz i wszystkie zawodniczki były wystarczająco skoncentrowane aby wytrzymać ten stojący na wysokim poziomie półfinał. Wiedzieliśmy, że Włoszki będą trudnym rywalem do pokonania, ale byliśmy przygotowani do gry bardzo dobrze. Jeśli chodzi o finał zdajemy sobie sprawę, że Brazylijki sa obecnie zespołem numer 1, jednakże jesteśmy przygotowani mentalnie i fizycznie do walki z nimi. Brazylia pokonała dotychczas wszystkich swoich rywali i wiem, że będzie bardzo ciężko pokonać ją jutro, ale jesteśmy zdeterminowani aby tego dokonać. Porównując nasz mecz z fazy grupowej z Brazylią powinniśmy zagrać lepiej w ataku oraz być bardziej kreatywnym zespołem. One mają dobrą obronę i bardzo dobry blok więc również musimy bardzo dobrze bronić a także zagrać dobrze blokiem aby powstrzymać ich energiczny atak.

Natalia Safronova (kapitan Rosji): Naszym celem na tych mistrzostwach jest zwycięstwo w finale i przypuszczałyśmy, że będziemy zdolne tego dokonać. Zagrałyśmy dzisiaj bardzo zorganizowaną grę a także byłyśmy dużo bardziej skoncentrowane.

Lioubov Shashkova: Z moją kontuzją już jest wszystko w porządku i jestem gotowa żeby zagrać w finale oraz zdeterminowana żeby go wygrać. Włochy były mistrzyniami świata przez ostatnie cztery lata więc byłyśmy bardzo nastawione żeby z nimi wygrać. Zasłużyłyśmy na to zwycięstwo ponieważ lepiej zagrałyśmy technicznie.

Massimo Barbolini (trener Włoszek): Przede wszystkim chciałbym pogratulować zespołowi rosyjskiemu i trenerowi ponieważ myślę, że dzisiejszy wynik jest sprawiedliwy. Rosjanki zagrały naprawdę dobry mecz. Jeśli chodzi o moją drużynę jest mi bardzo przykro ponieważ nie zagraliśmy dobrze. Mieliśmy wiele problemów zaczynając od przyjęcia a także w ataku. Nic nam dzisiaj nie wychodziło. Wiem, że Rosja jest bardzo silnym zespołem, co udowania z każdym meczem. Wiem również, że gdy spotykają się dwa silne zespoły w tak ważnym meczu jeden z nich dominuje i wtedy gra się bardzo ciężko. Tak właśnie było dzisiaj.

Simona Rinieri-Dennis: Rosjanki są bardzo dobre i ten mecz ułożył się po ich myśli. U nas nie pracowala dobrze zagrywka. W trzecim secie było blisko, ale nie potrafiłyśmy im się przeciwstawić wystarczająco mocno.