Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Piotr Gruszka: My chcemy już wyjść na plac

Piotr Gruszka: My chcemy już wyjść na plac

Już pojutrze meczem z Chinami polscy siatkarze zainaugurują MŚ w Japonii. Ostatni sprawdzian przegraliśmy 1:3, ale z nie byle jakim zespołem, bo z obrońcami tytułu - Brazylijczykami.

Wynik jest jednak sprawą drugorzędną. Trener Raul Lozano często dokonywał zmian w składzie, testował zagrania taktyczne, ale dodatkowoÉ sprawił wielką frajdę niektórym zawodnikom.

To bardzo sympatyczna sprawa zagrać z takim przeciwnikiem – komentuje nasz środkowy, Daniel Pliński. – To był mój pierwszy raz…Lozano i spółka mieli wszystko, by w Japonii odnieść sukces, i nie mogą na nic narzekać, co niestety było normą u „Złotek” podczas mistrzostw świata kobiet. U panów był spokój, brak kontuzji.

Mogliśmy skonfrontować umiejętności z najlepszymi, ważne, byśmy wiedzieli, czy jesteśmy na dobrym etapie – przekonuje II trener kadry Polski, Alojzy Świderek.

Polacy nie mogą się doczekać inauguracji, są wręcz głodni gry. – Ciągle treningi i treningi, a my chcemy już wyjść na plac! – deklaruje kapitan biało-czerwonych Piotr Gruszka. I wierzy, że będzie dobrze.

Autorem tekstu jest Jerzy Mielewski (Polsat Sport)

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved