Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Nowa książka „Piłka siatkowa w Sosnowcu…”

Nowa książka „Piłka siatkowa w Sosnowcu…”

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla miłośników siatkówki. Na rynku ukazała się nowa książka. To pionierska praca monograficzna która dotyczy sosnowieckiej siatkówki, pt. "Piłka siatkowa w Sosnowcu. Historia niepełna".

Książka jest w cenie 15 PLN i jest do nabycia:

– w siedzibie sosnowieckiego klubu

– w sklepie kibica na ul. Targowej– na meczach Płomienia SSA (18.11.2006, 02.12.2006, 09.12.2006)

– Publikacja prezentuje szczegółowo historię piłki siatkowej w mieście, pisana z perspektywy dwóch najbardziej utytułowanych klubów sportowych, w których istniały sekcje siatkarskie. Atutem są wywiady z zawodnikami i działaczami, a także bardzo bogaty materiał fotograficzny. Na korzyść książki przemawia też rozbudowana i rzetelna bibliografia, w której wymieniono chyba wszystkie artykuły prasowe na temat sosnowieckiej piłki siatkowej w ostatnim dziesięcioleciu.

Piłka siatkowa w Sosnowcu ma piękną historię. Nie sposób już dziś wymienić wszystkich osób, które budowały charakter tej dyscypliny w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia, ani tych, którzy tworzyli potęgę sosnowieckiej siatkówki dwie dekady później. Tym niemniej, warto pamiętać, iż dyscyplina ta ma w stolicy Zagłębia bogate tradycje – takimi słowami charakteryzuje to wydawnictwo w napisanej recenzji, prof. dr. hab. Joachim Liszka, z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UŚ w Katowicach.

źródło: kazimierzplomien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved