Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Amerykanki z Turczynkami o dziewiąte miejsce

MŚ: Amerykanki z Turczynkami o dziewiąte miejsce

Reprezentacja USA pokonała zespół Tajwanu, który przez wielu typowany był na "czarnego konia" Mundialu. Turcja zwyciężyła Niemcy 3:1. Jutro w meczu o dziewiąte miejsce spotkają się Amerykanki oraz Turczynki.

Zaledwie godziny i ośmiu minut potrzebowały reprezentantki USA aby pokonać w krótkich trzech setach zawodniczki Tajwanu. Pomimo, iż mecz rozpoczął się od wyrównanej walki po obydwu stronach, to Amerykanki bardzo szybko z wyniku 10:9 wypracowały sobie przewagę 20:13, zwyciężając ostatecznie do 15. Amerykanki kontrolowały już sytuację w drugiej partii prowadząc 8:4, 22:18, seta kończąc wynikiem 25:20. Nie inaczej przebiegała ostatnia odsłona, gdzie reprezentantki USA wyszły na prowadzenie 4:0. W końcówce zawodniczki Tajwanu zdołały dogonić rywalki na 23:21, jednak dwie ostatnie piłki należały już do Amerykanek, które pewnie zwyciężyły 25:21 i w całym meczu 3:0.

USA – Tajwan 3:0(25-15, 25-20, 25-21)

USA: Scott Danielle, Haneef Tayyiba, Bown Heather, Wilkins Katherine, Ah Mow-Santos Robyn, Metcalf Nancy, Drury Sarah oraz Davis Nicole

Tajwan: Lin Chun Yi, Chen Mei Ching, Kou Nai Han, Chen Shu Li, Lin Ching I, Wu Hsiao Li, Szu Hui Fang oraz Juan Pei Chi

Chen Shu Li (kapitan reprezentacji Tajwanu): Ten mecz był dla nas bardzo dobrym doświadczeniem. Pierwszy raz zagrałyśmy przeciwko tak silnemu zespołowi. Wielu rzeczy mogłybyśmy się od nich nauczyć. Amerykanki są bardzo wysokie i trudno nam było odnaleźć się w starciu z nimi. Było to dla nas duże wyzwanie.

Lin Kuang Hung (trener Tajwanu): To było bardzo dobre doświadczenie dla nas, grać przeciwko Stanom Zjednoczonym. Wielu kibiców dziś nas wspierało więc tą porażką trochę ich zawiedliśmy. Daniella Scott jest bardzo dobrą atakującą i nie mogliśmy znaleźć sposobu, żeby ją zatrzymać. Amerykanki grały bardzo dobrze dzisiaj a mnie jest przykro z powodu przegranej.

Robyn Ah Mow-Santos (kapitan reprezentacji USA): Naszym podstawowym założeniem była dobra gra blokiem oraz w przyjęciu. Widzieliśmy zapis wideo meczu Tajwaniu, zawodniczki biegają bardzo szybko więc po prostu musieliśmy przeciwsawić się im blokiem.

Lang Ping (trener USA): Co prawda naszą zaletą są warunki fizyczne, ale również od Tajwanu możemy się uczyć. Bardzo dobrze kontrolują piłkę i grają w przyjęciu. Wygraliśmy, ale wciąż musimy się uczyć i udowadniać swoją siłę.


W drugim meczu, który ustalić miał parę walczącą o dziewiątą pozycję spotkały się zespoły Turcji oraz Niemiec. Po pierwszym wygranym przez Niemki secie niewielu przypuszczało, że Turczynki zdołają się odrodzić. Stało sie jednak inaczej. W drugiej partii to wicemistrzynie Europy z 2003 roku, dominowały na parkiecie, zwyciężając do 16-tu. Trzecia odsłona również toczyła się pod dyktando reprezentantek Turcji, które wygrały do 20-tu i objęły prowadzenie w meczu 2:1. Najbardziej zacięta była ostatnia partia, o wyniku której musiała decyzować gra na przewagi. Turczynki wytrzymały presję zwyciężając 27:25 i w całym meczu 3:1.

Turcja – Niemcy 3:1

(23:25, 25;16, 25;20, 27:25)

Niemcy: Bouagaa Atika, Weis Kathleen, Fürst Christiane, Grün Angelina, Thumm Birgit, Ssuschke Corina, Tzscherlich Kerstin oraz Hart Tanja, Benecke Christina, Dumler Cornelia, Kozuch Margareta

Turcja: Ozcelik Ozlem, Ozbek Aysun, Hanikoglu Natalia, Gumus Esra, Agca Elif, Darnel Neslihan, Kayalar Gulden oraz Hakyemez Deniz, Erdem Eda, Tokatlioglu Seda

Ozlem Ozcelik: Zbliżamy się do końca tego turnieju, w naszym ostatnim meczu przeciwko Koreankom zagrałyśmy bardzo źle. Dlatego dzisiaj chciałyśmy zagrać jak najlepiej. Niemki są naprawdę dobrym zespołem i jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się z nimi wygrać. Wszystkie moje koleżanki zagrały bardzo dobrze i chciałam im za to pogratulować.

Neslihan Darnel: Wiedziałam, że zagramy dzisiaj dobry mecz, ponieważ wyglądało to jakby nam bardziej zależało na tym meczu. Teraz zagramy przeciwko Amerykankom i naszym celem jest zwycięstwo i jak najlepsza pozycja końcowa tutaj. To, że zdobyłam najwięcej punktów nie ma znaczenia, nie gram na boisku sama. Jeśli moje koleżanki nie przyjmą i nie rozegrają do mnie nie mogę zaatakować. Nawet jeśli zdobędę nagrodę indywidualną to nie jest ona tylko dla mnie, ale dla całego zespołu.

Resat Yaziciogullari (trener Turcji): Muszę powiedzieć, że Niemki to bardzo silny zespół, który zaczął te zawody bardzo dobrze niestety tracąc szansę na grę w przedziale 5-8. Chciałbym pogratulować wszystkim moim zawodniczkom. Myślę, że Niemki również chciały wygrać to spotkanie, ale jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się to nam. Jutro zagramy przeciwko USA i chcemy zakończyć te mistrzostwa zwycięstwem.

Angelina Grun: Chciałabym skomplementować turecki zespół. My nie jesteśmy dzisiaj zadowolone. Chciałyśmy wygrać i grać o dziewiątą pozycję, ale nie zagrałyśmy dobrze, więc jutro będziemy chciały dobrze pożegnać się z mistrzostwami.

Giovanni Guidetti (trener Niemek): Myślę, że to był najgorszy mecz od kiedy zostałem trenerem tego zespołu. Angelina była jedyną, która naprawdę chciała ten mecz wygrać. Nikt z nią nie współgrał, nikt nie miał pragnienia gry i zwycięstwa. Muszę porozmawiać z moimi zawodniczkami. To nie jest postawa, po prostu przejść przez mecz. Jesteśmy na mistrzostwach świata, więc musimy grać z pasją i wiarą w zwycięstwo, a tego dzisiaj w moim zespole nie zobaczyłaem.

W meczu o dziewiąte miejsce zagrają reprezentantki USA i Turcji. W spotkaniu o miejsce 11 spotkają się Niemki z reprezentantkami Tajwanu.

Zobacz również:

Wyniki rundy finałowej mistrzostw świata siatkarek

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved