Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jelena Godina: Zrewanżować się Brazylii? Dlaczego nie

Jelena Godina: Zrewanżować się Brazylii? Dlaczego nie

- Zrewanżować się Brazylii? To nie stanowi problemu - mówi jedna z liderek rosyjskiego zespołu, Jelena Godina. W czwartek oba zespoły zagrają w finale mistrzostw świata.

Zdaniem Jeleny Godiny, Brazylia była dotychczas najtrudniejszym przeciwnikiem Rosji w mistrzostwach świata choć mecz obu drużyn w grupie F drugiej fazy turnieju o niczym praktycznie nie decydował. Dla jednych i drugich iejsce w pófinale było już zagwarantowane.

Mimo wszystko podeszłyśmy do tego meczu szczególnie – powiedziała Jelena Godina. – Traktowałyśmy ten mecz jako próbę generalną przed finałem. W dodatku jest to obecny lider światowej siatkowki kobiecej, a pojedynki z przodownikiem zawsze są ważne. Z ogromną uwagą potraktowałyśmy pojedynek z Chinkami. Z nimi przegrałyśmy w finale w Atenach. Doznałyśmy też kilku innych porażek. W Japonii chciałyśmy koniecznie pokazać, że stać nas na zwycięstwo.



Jelena Godina podkreśliła, że poziom zespołów w grupie F był bardzo wysoki. Praktycznie w każdym spotkaniu trzeba było walczyć na całego.

Przebieg rywalizacji śledziłyśmy na bieżąco – mówi Godina. – Ale tylko zbierałyśmy informacje wynikow. Na oglądanie wszystkich meczów nie ma czasu. Zaskoczyła mnie reprezentacja Chin, która będzie walczyć o dalsze miejsca. Podobała się gra Niemiec i Holandii. Te jednak zespoły nie prezentowały, a szkoda, równej formy.

Jelena Godina podkreśliła, że: – od chwili objęcia stanowiska trenera Rosji przez Giovanniego Caprarę, gra sbornej stała się bardziej kombinacyjna. Więcej czasu poświęcamy na blok oraz obronę i tymi elementami możemy pokonać Brazylię.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved