Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Mecz prawdy

I liga: Mecz prawdy

fot. archiwum

W środę siatkarki łańcuckiego UMKS-u, podejmować będą we własnej hali Chemika Police i wcale nie ukrywają, że w tej konfrontacji z chemiczkami mają chrapkę na wygraną.

Chcemy wygrać, bo u siebie jeszcze w tym sezonie nie wygraliśmy – mówi otwarcie trener I-ligowej ekipy siatkarskiej z Łańcuta, Roman Murdza . Szkopuł tylko w tym, że wygrać ten pojedynek chce również drużyna z Polic.

 

O pojedynku z Chemikiem mówi się, że dla podopiecznych trenera Romana Murdzy będzie on swoistym meczem prawdy. Po pięciu I-ligowych kolejkach drużyna Polic z dorobkiem 6 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli. Gospodarz dzisiejszego meczu, UMKS, znajduje się o dwa miejsca niżej w ligowej tabeli i ma o dwa punkty mniej. 

Chemik leży w naszym zasięgu i chcemy ten mecz wygrać. Najlepiej za trzy punkty – mówi trener Murdza . – Forma mojego zespołu rośnie. Widać to już było w meczu z Wisłą. Teraz chcemy pokazać się z jak najlepszej strony u siebie w Łańcucie, no i chcemy w końcu wygrać we własnej hali. Dużo będzie zależało od rozgrywającej, bo to ona kieruje grą całego zespołu. Jeżeli stanie na wysokości zadania, to nie powinno być źle .

 

W obydwu zespołach nie ma gwiazd, ale obydwa pokazały już niejednokrotnie, że w siatkówkę grać potrafią. Atutem miejscowych wydaje się być własna hala, no i kibice na których pomoc siatkarki UMKS-u bardzo liczą. Z czterech rozegranych do tej pory pojedynków siatkarki z Łańcuta wygrały tylko jeden. Zawodniczki z Polic jak do tej pory zapisały na swoim koncie dwie wygrane, przy czym maja o jeden mecz rozegrany więcej od siatkarek UMKS-u. – Nie ma się co bawić w jakieś dywagacje. Trzeba zagrać na maksimum swoich możliwości – kontynuuje trener Murdza . – Siatkówka jest grą błędów. A więc wygra ten, kto popełni ich mniej .

 

Forma siatkarek z Łańcuta z meczu na mecz rośnie. Wypadało by więc ten fakt przypieczętować zwycięstwem. Najlepiej gdyby stało się to już dziś w spotkaniu z Chemikiem, którego początek wyznaczono na 17.30.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved