Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Dawid Murek: Nie mogę się doczekać…

Dawid Murek: Nie mogę się doczekać…

Od spotkania z Chinami rozpoczną już w piątek polscy siatkarze udział w mistrzostwach świata. - Już nie mogę się doczekać - mówi Dawid Murek, którego dolegliwości zdrowotne wyeliminowały z wyjazdu na mistrzostwa świata w Japonii.

Rytm dnia zostanie przestawiony i podporządkowany siatkarskiemu mundialowi. Tak więc w piątek rano będzie pobudka i oglądanie na żywo. Żadne nagrywania na wideo i potem odtwarzanie nie wchodzą w rachubę – dodaje zawodnik.

Z Chinami nie powinno być problemów z odniesieniem zwycięstwa – powiedział Dawid Murek. – Wiadomo zespoły azjatyckie grają szybką, kombinacyjną siatkówkę, ale z dwóch drużyn z tej części świata silniejsza jest Japonia.W grupie mamy jeszcze m.in. Argentynę, która wydaje się być najsilniejszym rywalem. – Na pewno zespół groźny, ale to już nie ta Argentyna co kiedyś – dodaje zawodnik Jastrzębskiego Węgla. – Zresztą patrząc na losowanie trudno z kimkolwiek w pierwszej fazie mistrzostw świata przegrać. Oczywiście na pewno trzeba uważać. Nawet słabemu przeciwnikowi wszystko wyjdzie i zacznie się robić kłopot.

Dawod Murek często dzwoni do kolegów z reprezentacji, którzy od początku października są w Japonii. – Wiem, że nie mogą już doczekać się chwili kiedy wyjdą na parkiet i zaczną grać – powiedział. – Mówią mi o bojowych nastrojach i rzeczywiście dobrej formie. Sparingi z Brazylią były udane.

Jedna z włoskich firm bukmacherskich stawia Polskę na szóste miejsce. – Ten typ jest dla nas krzywdzący – dodaje Dawid Murek. – Zagraliśmy bardzo dobre sparingi z Kubą, potem z Brazylią. Stawiam na czwórkę. Wiem, że Serbia i Czarnogóra zagrała bardzo dobrze w turnieju w Paryżu. Słabiej wypadł Ivan Miljković, a najlepszym był Goran Vujević.

Goran Vujevic w rozmowach z Sebastianem Świderskim (bardzo dobrze znają z Perugii) mówił, że w zespole Serbii najwięcej rozmawia o meczu z Polską w drugiej fazie mistrzostw świata. – U nas na pewno najwięcej mówi się o spotkaniu z Serbią i Czarnogórą, przeciwnikiem doskonale znanym z Ligi Światowej – śmieje się Dawid Murek. – To nasz „ulubiony” rywal.

Dawid Murek też nie może doczekać się wyjścia na parkiet. – Gdy mam dwa-trzy tygodnie przerwy, to zaczynem mocno tęsknić za siatkówką i grą. Chciałbym już jak najszybciej zacząć normalnie trenować i grać – powiedział Dawid Murek, który w ostatnich latach był jednym z podstawowych graczy reprezentacji Polski.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved