Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo Skarpy Toruń w zaległym meczu

Zwycięstwo Skarpy Toruń w zaległym meczu

W zaległym meczu z drugiej kolejki II ligi zespół WSWFiT Białystok przegrał 1:3 z beniaminkiem z Torunia. To trzecia z kolei porażka siatkarek z Podlasia w tym sezonie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, z wolą odniesienia zwycięstwa. Zdobywały punkty na przemian przez co żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na odległość większą niż dwa punkty. Kiedy wszyscy przygotowywali się na emocjonującą końcówkę rozgrywaną na przewagi, białostoczanki stanęły oddając inicjatywę gospodyniom. Od stanu 20:19 dla AZS-u Skarpa zdobyła sześć punktów tracąc przy tym tylko jednego.

Właściwie dwa następne sety miały bardzo podobny przebieg, co prawda po wejściu Pałkiewicz na rozegranie białostoczanki zaczęły skuteczniej grać w ataku (więcej piłek zaczęła dostawać Gosko), to miejscowe wcale nie pozostawały dłużne. Bardzo trudna zagrywka, znakomita obrona w polu prawie bezbłędna asekuracja pozwoliła miejscowym ponownie objąć prowadzenie w końcówce seta. Jednak mimo niekorzystnego (21:24) białostoczanki sie nie poddały, pokazując charakter, wygrały seta 27:25.

W secie trzecim bokserska wymiana ciosów trwała do stanu 19:19, po czym zrealizowano przećwiczony juz w pierszym secie scenariusz kiedy to goście tracą animusz a gospodynie wygrywają seta ku uciesze żywiołowo reagującej publiczności. Nadzieja na odwrócenie losów meczu pojawiła się na początku czwartego seta kiedy to zawodniczki AZS zatrzymały torunianki blokiem, jednak prowadząc 9:4 nie potrafiły utrzymać koncentracji, co ułatwiło zadanie naprawdę dobrze dysponowanym tego dnia zawoniczkom Skarpy.

Gdy wygrałyśmy drugiego seta na przewagi, myślałam, że dalej pójdzie łatwo – mówi trenerka Natalia Tobolska. – Niestety, kolejne dwa sety należały do gospodyń. Nie radziłyśmy sobie z przyjęciem. Im bliżej końca każdego seta, tym bardziej rywalki osiągały przewagę. Za Dorotę Zakrzewską na rozegraniu próbowałam wpuszczać Annę Pałkiewicz, ale to też nic nie pomagało. Nie wiem, co z tym zespołem się dzieje na wyjazdach – kończy ze smutkiem Tobolska.

Skarpa Toruń – WSWFiT Białystok 3:1 (25:21, 25:27, 25:17, 25:20)

WSWFiT: Sasimowicz, Zakrzewska, Piwko, Kulik, Gosko, Korol, Sobolewska (libero) oraz Pałkiewicz, Szulborska, Iwaniuk.